Sleduj nás

Judista Krpálek bere z MS stříbro: Dal jsem do toho vše, co ve mně zbylo!

Judista Krpálek bere z MS stříbro: Dal jsem do toho vše, co ve mně zbylo! FOTO: Getty Images

Lukáš Krpálek na mistrovství světa ve finále kategorie do 100 kilogramů podlehl Armanu Adamjanovi, a tak nakonec poprvé v kariéře bere stříbro.

Nad formou nejslavnějšího českého judisty se vznášel velký otazník. Od počátku roku jej provází spousta, zejména zdravotních, komplikací, kvůli kterým se nemohl zapojit do plnohodnotné přípravy. Zkazit náladu nepřízní osudu si však nenechal a na MS ukázal, co se v něm skrývá.

Dvaatřicetiletý český reprezentant svou pouť započal soubojem proti Italovi Gennaro Pirellimu a pokračoval skrze Brazilce Leonarda Goncalvese s Maďarem Zsomborem Végem, jenž k překvapení všech vyřadil světovou dvojku Michaela Korrela.

Po úspěších nad těmito soupeři přišlo čtvrtfinále, ve kterém Krpálek zneškodnil Nurlycha Šarchana z Kazachstánu, kterého český zástupce jako jediného porazil v základní hrací době. V semifinále se Krpálkovi postavil do cesty Zelym Kocojev z Ázerbájdžánu, který však doplatil na porušování pravidel.

Do finále se dostal mistr Evropy z roku 2019 Arman Adamjan, s nímž Lukáš svedl taktický zápas, jenž po čtyřech minutách přešel až do „zlatého skóre“, v němž však jihlavskému rodákovi štěstí nepřálo. Jelikož do něj vstupoval se dvěma tresty, musel být extra ostražitý, ale i tak mu to ujelo a po udělení třetího trestu se jeho soupeř stal zlatým medailistou.


„Snažil jsem se být v zápase aktivní, nechal jsem tam vše, co ve mně zbylo. Snažil jsem se nastupovat. Bohužel Adamjan je silově založený. Vždycky to skončilo tím, že ode mě přišel falešný útok. Když vezmu, kolikrát nastoupil on, možná to bylo jednou za celý zápas…

Nebyl jsem z toho úplně nadšený. Chtěl jsem vyhrát. Když byl třetí trest, samozřejmě mě to mrzelo. Chápal jsem, že to ode mě byly špatné útoky. Prosadit se přes tu obrovskou sílu bylo hrozně těžké. Jsem samozřejmě rád za stříbro, ale mrzí mě, že jsem prohrál na tři tresty. Radši bych tam upadl a prohrál férověji,“ sdělil Krpálek prostřednictvím deníku Sport, kde nezapomněl vzdát hold svému protivníkovi.​


Další články