Sleduj nás

Jsem příliš dobrý na to, abych končil, připomněl se Dillashaw. Teď však musí znovu pod kudlu

Jsem příliš dobrý na to, abych končil, připomněl se Dillashaw. Teď však musí znovu pod kudluFOTO: UFC

TJ Dillashaw se stále považuje za historicky nejlepšího zápasníka bantamové váhy MMA a rád by to i dokázal. Teď je jen otázkou, zdali mu to tělo dovolí.

Psal se nám 22. říjen 2022, co se někdejší bantamový šampion vracel do klece. Jeho posláním bylo znovu získat titul, kterého se zkraje roku 2019 vzdal, protože se přišlo na jeho aféru ohledně dopingu.

TJ si odseděl dvouletou stopku, po které v kleci nejprve na body přemohl Coryho Sandhagena a pak se těšil z nové titulové šance. Než se jí však dočkal, tak světu utajil, že si v přípravném kempu prošel doslova peklem. Vykloubil si rameno, ale takovým způsobem, že mu na místě už nedrželo. „Vypadlo mi minimálně čtyřikrát během tréninku na Sterlinga,“ vzpomínal tehdy Dillashaw, který i navzdory tomuto handicapu vstoupil do klece.

Co boj mezi Dillashawem a šampionem Sterlingem začal, jednalo se prakticky o tah na jednu branku. TJ si hned při prvním strhu na zem opět vykloubil rameno a pak jen dobojovával, než mu ve druhém kole oktagon sudí řekl dost. Aljamain Sterling svůj pás obhájil a TJ následně oznámil, že končí MMA kariéru, jelikož mu tělo vystavilo stopku.

Těchto „předčasných“ odchodů do důchodu si celá historie nejen MMA pamatuje stovky. Mnoho bojovníků po čase ucítí touhu vrátit se zpátky a nejinak tomu bylo i v Dillashawově případě. Slavný kalifornský bojovník skrze svůj Instagram informoval fanoušky, že si už začal hrát s myšlenkou opětovného návratu, potřebuje jen signál, že mu to tělo dovolí.


„Upřímně vám říkám, že jsem naštvaný, jakým způsobem se má kariéra uzavřela, rozhodně jsem si to takhle nepředstavoval. Stále mám pocit, že jsem příliš dobrý na to, abych nechal rukavice pověšené na hřebíku…,“ uváděl Dillashaw.

„Mnozí z vás to neví, ale má první operace (ramene) nedopadla podle plánu. Doktoři mi řekli, že to už není způsobilé k boji. S tím se však nedokážu smířit. Teď jdu na druhou operaci, ale pořád hledám různé alternativy,“ dodal sedmatřicetiletý bojovník, který se stále s důchodem nehodlá smířit. Kdyby to východisko našel, rozhodně jej v kleci ještě uvidíme.


Další články