Sleduj nás

Joshuův trenér: Teď už víme, že proti Usykovi musíme více riskovat. Ve třetím zápase bychom ho porazili

Joshuův trenér: Teď už víme, že proti Usykovi musíme více riskovat. Ve třetím zápase bychom ho poraziliFoto: DAZN

Kdysi byl Anthony Joshua považován za nejlepšího těžkotonážního boxera světa, jenže pak dvakrát za sebou podlehl Oleksandru Usykovi a o jeho jedinečnosti se začalo pochybovat.

Prohra s Ruizem to vše nalomila a dvě po sobě jdoucí porážky v technickém boxu proti Oleksandru Usykovi pohromu dokonaly. Joshua nyní ví, že cesta zpátky na vrchol nebude jednoduchá, ale cenná zkušenost z tohoto pádu mu prý odhalila jeho slabiny.

„Porážky je těžké skousnout. Zejména v případě, když víte, že jste byli vyškoleni. Tím neříkám, že byl Anthony v obou zápasech s Oleksandrem slabším boxerem, ale pravda je taková, že na body proti němu vyhrát nemohl. Proti Oleksandrovi na body nevyhraje nikdo,“ zněl verdikt jeho trenéra Roberta Garcii.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Je to i má chyba, protože jsem měl víc tlačit na to, aby Anthony více riskoval. Usyk není přirozená těžká váha, je to křížová váha, nade všemi tedy bude mít rychlostní převahu, ale na nás je, abychom využili tu silovou. Já jsem přesvědčený, že je Anthony schopen jí využít, jen to chtělo čas, aby prolomil ten blok v hlavě a aby si osvojil jisté techniky, které na tyto vzrůstem menší a podstatně rychlejší boxery platí,“ řekl pro Yahoo Sports.

„Jak jste viděli, Tyson Fury doplatil na úplně to stejné. On ani Anthony nevyužívali správně svůj jab a nevysílali více silových kontrů. Teď již víme, že kdyby byl třetí zápas, tak bychom Usyka porazili. Joshua je velice učenlivým typem člověka. Umí se ze svých chyb poučit, což udělal. Chceme ještě jednu šanci, abychom to potvrdili,“ přeje si.


A kdo ví, třeba ta šance vážně jednou přijde. „AJ“ se má na podzim postavit v boji proti lepšímu z dvojice Daniel Dubois vs. Filip Hrgovič a následně by v březnu mohl vyzvat vítěze odvety Fury vs. Usyk. Je nicméně důležité vzít v potaz, že tam je ještě několik proměnných. Například se někdo zraní nebo Usyk ukončí kariéru anebo Usyk s Furym vstoupí do trilogie. Tyhle věci se vystříbří až časem.


Další články