Sleduj nás

Joshua: Tady aspoň vidíte, jak je Fury přeceňovaný. Se štěstím dal Klitschka, zamítl mu odvetu a pak porazil slabého Wildera

Joshua: Tady aspoň vidíte, jak je Fury přeceňovaný. Se štěstím dal Klitschka, zamítl mu odvetu a pak porazil slabého WilderaFOTO: TOP RANK

Anthony Joshua se Furyho prohry nemůže nabažit. Jeho britský sok se už nestane nesporným šampionem, a navíc jen ukázal, jak je průměrný.

„AJ“ o sobě kolikrát tvrdil, že není osobou, která by kopala do lidí, co se právě nachází na dně, jenže pak je tu Tyson Fury, což je pro změnu člověk, který se Joshuovi dlouhá léta vysmíval a dělal si srandu z jeho dovednosti. A nyní mu to borec z Watfordu vrací.

Gypsy King má za sebou první kariérní prohru, která navíc přišla proti muži, jehož nazýval přerostlou střední vahou, která se mezi obry v těžké váze snadno ztratí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

K překvapení všech si tento „ukrajinský trpaslík“ povodil oba dva nejlepší těžkotonážní boxery a stal se absolutním vládcem královské hmotnostní kategorie. A to je věc, která se mnoho let zase nemusí opakovat, protože už za dva týdny bude opasek IBF přesunut do vlastníctví jednoho z dvojice Daniel Dubois vs. Filip Hrgovič (pokud jste šampionem více organizací, musíte své opasky v každé z nich obhajovat a Usyk na to v případě IBF i kvůli čekání na bitvu s Furym neměl čas). 

... Zpět ale k Joshuovi. Furyho pohádka skončila a ve výrazu tváře jeho krajana byste mohli poznat, že ucítil takové zadostiučinění.


„Myslím si, že nám Oleksandr ukázal, jaký je mezi ním a Tysonem kvalitativní rozdíl. Váha není důležitá, pokud jste technicky dobře nadaní, a to Oleksandr je,“ chválil Joshua nesporného krále těžké váhy, kterému on sám podlehl dvakrát na body.

„Já se v tom nechci teď moc pitvat, analýzy zápasů přísluší ostatním. Za sebe jen říkám, že měl Fury dostát svým slovům, která se mu akorát vrátila. Dlouhá léta provokoval mě, provokoval Usyka, ale když přišlo na věc, tak zklamal. A to je něco, co jsme viděli například i v duelu s Wladimirem Klitschkem, což všichni už tenkrát považovali za velkou náhodu. A místo toho, aby Fury svůj úspěch potvrdil, tak vycouval z odvety,“ uvedl Joshua, který sice původně moc mluvit nechtěl, ale očividně jej staré rány stále tíží. 

„Klitschko je přitom jediný kvalitní soupeř, kterému Fury čelil. Deontay Wilder měl velký hajp, ale nikdy to nebyl vrcholný boxer. Šest let jsem usiloval o zápas s ním a nikdy to nevyšlo, vždy byla chyba na jeho straně. Pak se Fury střetl Ottou Wallinem, kterým byl jasně přeboxován. Myslím si, že ta jeho prohra visela ve vzduchu už hodně dlouho,“ konstatoval Joshua.


Zdroj: Top Rank


Další články