Sleduj nás

Joshua se opřel do Furyho i jeho bojového stylu: V životě měl dobré jen dva zápasy, jinak žádná sláva!

Joshua se opřel do Furyho i jeho bojového stylu: V životě měl dobré jen dva zápasy, jinak žádná sláva!

Současný držitel pásů IBF, IBO, WBA a WBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) se opřel do svého britského kolegy a aktuálního držitele titulu organizace WBC Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO).

Britská jednička reagovala na slova svého národního kolegy, který v nedávné době prohlásil, že Joshua drží jeho pásy. On sám totiž o ně nikdy nepřišel v boji, ztratil je kvůli neaktivitě spojené s psychickými problémy.

„AJ“ cítil křivdu a Furyho slova si vzal příliš osobně. Domnívá se totiž, že na své cestě porazil mnohem zvučnější jména, a proto oponoval: „Tyson by měl být opatrný s tím, co si přeje a co říká. Pokud vím, tak ve své kariéře předvedl jenom dva dobré zápasy. Jeden proti Klitschkovi a druhý v odvetě proti Wilderovi. Jinak žádná sláva.“


Anthony Joshua je aktuální světová jednička žebříčku těžké váhy, Tyson Fury je oproti tomu světovým šampionem očima uznávaného magazínu The Ring. Stejně tak mu věří i všichni bookmakeři. Momentálně je Gypsy King nejvíce favorizovaným boxerem na trhu, Joshua v důvěryhodnosti sázkařů drží až čtvrtou příčku. Před ním jsou ještě Wilder a Usyk.


Co se v současné chvíli projednává, to je velký sjednocující souboj. Toho se však dočkáme pouze tehdy, pokud Joshua i Fury vyhrají své následující zápasy. Gypsyho Kinga čeká trilogie s The Bronze Bomberem a AJ se střetne s Kubratem Pulevem. Jistou stopku ještě může vystavit soubojům koronavirus. V takovém případě by se předem nakreslený scénář jen oddálil, nikoliv úplně zrušil. 


Další články