Sleduj nás

Joshua: Pulev je čistý průměr, raději bych Furyho, kterého bych také porazil

Joshua: Pulev je čistý průměr, raději bych Furyho, kterého bych také porazilFOTO: TOP RANK

I napříč všem možným spekulacím je sám Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) jedním z těch, kteří volají po větším soupeři, jakým může být třeba právě jeho britský kolega Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO).

Kdybychom se drželi původní verze, měl by se Joshua již letos v létě v rámci povinné obhajoby nařízené federací IBF utkat s bulharskou Kobrou Kubratem Pulevem (28-1-0, 14 KO). Jedná se o devětatřicetiletého matadora, který bojoval například i s takovým Wladimirem „Dr. Steelhammerem“ Klitschkem (64-5-0, 54 KO), jemuž v roce 2015 podle na KO.

Vedle tohoto utkání by se dalo říct, že Pulev nebojoval s jiným hvězdným jménem. Anthony Joshua je jeho druhou vstupenkou mezi absolutní špičku a možná i z tohoto důvodu se anglický šampion původem z Watfordu necítí tímto druhem souboje zrovna nadšen.


„Pokud se bavíme o Pulevovi, pak nemluvíme o někom, kdo dosahuje mé úrovně. Já chci chlápky, co se pohybují na špičce. Ti, co jsou níže, mě tolik nezajímají, všemi bych prošel jako nůž máslem,“ prohlašoval „AJ“, který se svých kolegů v branži určitě nechtěl dotknout. „Tohle je můj způsob myšlení, takto uvažuji. Není to tím, že bych Puleva úmyslně přehlížel, ale snadno bych jím prošel, já chci pravé výzvy!“

Joshuův vysněný soupeř přitom není nijak daleko. „Chci Tysona Furyho. I na něho se dívám jako na někoho, koho bych porazil. Minulý rok jsem měl nějaké osobní problémy, ty jsem však už vyřešil. Teď jsem tu od toho, abych je napravil. Lidé vůbec neví, jak to se zápasníkem psychicky zatřese, pokud prohraje… Pokud prohraje před zraky celého světa. Ten duel s Ruizem pro mě mohl být požehnáním v převleku, abych si dal své věci do pořádku. Teď jsem připravený a říkám vám, že pokud se objeví nabídka zápasu s Wilderem nebo Furym, určitě ji podepíšu,“ reagoval současný držitel pásů IBF, IBO, WBA a WBO.Další články