Sleduj nás

Joshua: Proč tolik lidí obdivuje Furyho? Vždyť porazil jen dva dobré soupeře

Joshua: Proč tolik lidí obdivuje Furyho? Vždyť porazil jen dva dobré soupeře

Anthony Joshua se diví, proč je jeho hlavní sok Tyson Fury v různých žebříčcích a v očích fanoušků považován za lepšího boxera.

„AJ“ má aktuálně ve své moci pásy WBO, WBA, IBF a IBO těžké váhy, čímž značně převyšuje svého britského kolegu. Pokud se však podíváme na hodnocení například BoxRecu či věhlasného magazínu The Ring, zjistíme, že je „Gypsy King“ považován za nejlepšího boxera nejvyšší hmotnostní kategorie.

Tyson Fury má na svém kontě skalpy dvou jindy neomylných šampionů. Dříve ukončil rekordní nadvládu Wladimira Klitschka a následně i technickým KO zneškodnil dříve neomylného Deontaye Wildera. Jsou to však dvě jediná jména, která stojí v jeho rekordu za zmínku?


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Wilder řekl, že Tyson Fury není dobrý v boxu

„Udivuje mě, kolik lidí dneska považuje Furyho za nejlepšího boxera. Proč je vůbec tak obávaný? Proč s ním každý jedná, jako by ho nikdo v těžké váze nemohl ohrozit?“ reagoval Joshua při chatu s fanoušky během živého vysílání na stanici Sky Sports.


„Naším úkolem je přijímat zápasy s těmi nejlepšími, správně? Tyson ovšem bojoval pouze s Wladimirem a Deontayem, to byly doposud jeho největší výzvy,“ pokračoval.

„Myslím si, že mu trvalo nějakých osm let, než přestoupil na profesionální úroveň. Sebevědomí mu narostlo až v duelu s Klitschkem, ale následně si dal několik let pauzu a pak se utkal s Wilderem… To podle mě není dost, aby dokázal, že je nejlepší,“ namítal Joshua.

„Prostě si myslím, že Fury na té top úrovni ještě není dostatečně dlouho, aby mě přesvědčil, že se v ní dokáže aktivně pohybovat. To není o jednom nebo dvou povedených zápasech. Abyste si získali mé uznání a můj respekt, musíte neustále přesvědčovat své okolí, že na tu top úroveň patříte,“ dodal „AJ“ na adresu svého britského kolegy, který má v současné chvíli v držení prestižní pás organizace WBC.Další články