Sleduj nás

Joshua předvídá, jak dopadne velká sjednocující bitva Fury vs. Usyk

Joshua předvídá, jak dopadne velká sjednocující bitva Fury vs. Usyk
Potvrdí Tyson Fury roli současného krále těžké váhy a poradí si s přemožitelem Anthonyho Joshuy?

Většina bookmakerů má poměrně jasno a podobně to vidí i fanoušci. Fury je jasný přírodní úkaz, který je se svými 206 cm velkou hrozbou pro kohokoliv, což by mělo platit i v případě bývalé křížové váhy Oleksandra Usyka.

Tyto poměrně jasné zápasové předpovědi se ovšem snaží vyvrátit Anthony Joshua, který sám měří prakticky dva metry a s Usykem dvakrát prohrál. Výška ani síla mu nebyly výhodou, naopak doplatil na to, že je méně agilní a ukrajinský boxer ho hravě vybodoval.


„Tohle je velice záludný fight, který papírově hovoří pro Furyho, ale nakonec se klidně může stát, že ho Usyk rozebere takticky. Klidně může najít jeho slabinu, útočit mu na tělo a nedovolí mu rozehrát svoji hru. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti,“ líčil Joshua v rozhovoru pro iD Boxing.

„Má rada k Furymu zní, aby k tomuto souboji přistupoval tak vážně, jak to jen jde. WBC je nejvíce prestižní pás z celé boxerské historie a on ho bude bránit proti člověku, který je svým stylem velmi nevyzpytatelný. Tím, jak je malý, tak je i rychlý a dokáže vás porcovat na kousíčky,“ poznamenával.


A jak tipuje výsledek? „Něco ve mně se pořád přiklání k Tysonovi, ale to může být dáno zejména tím mediálním tlakem a hypem okolo něho. Sám jsem se však přesvědčil, že Usyk umí zázraky a na svou výšku je pěkně nepříjemným soupeřem pro kohokoliv v těžké váze,“ dodal Joshua.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články