Sleduj nás

Joshua před odvetou překvapuje: Ruiz vyhrál kvůli chybnému výroku rozhodčího

Joshua před odvetou překvapuje: Ruiz vyhrál kvůli chybnému výroku rozhodčího

Jak vidno, bývalý britský šampion se již vzpamatoval z porážky i zklamání, jež mu uštědřil mexický boxer Andy Ruiz, a nyní se snaží před odvetou navnadit na tu správnou vlnu. A to i třeba za tu cenu, že zpochybní výroky rozhodčího.

„V sedmém kole mi vypadl chránič zubů, takže jsem se přesunul zpátky ke svému rohu a mezitím rozhodčí Michael Griffin odpočítával,“ pravil Joshua pro kanál JD Sports.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Rozhodčí mi řekl, ať jdu dopředu, tak jsem udělal dva kroky vpřed. Pak mě tak trochu zatlačil zpět, tak jsem položil ruce na provazy. Myslel jsem si, že mi vloží chránič zpátky do pusy, ale místo toho zápas ukončil,“ připomínal Joshua, který se v té době snažil vzpamatovat už ze čtvrtého knockdownu.

„Pokud mi nevrátíte chránič zubů a nezeptáte se mě, jestli jsem schopný pokračovat, pak jak to můžete jen tak odmávat? To je stejné jako říkat někomu, kdo má nasazenou jen jednu rukavici, že nemůže bojovat, aniž byste mu dali šanci, aby si tu druhou nasadil,“ vysvětloval.


„Po tom úderu za ucho jsem byl schopný využít jen 40 procent svých schopností… něco podobného se mi ještě nestalo. Sotva jsem se držel na nohou, ale stále bych raději prohrál tak, že bych skončil na zádech, než abych prohrál tak, jak jsem nakonec prohrál. Chtěl jsem bojovat až do posledních zbytků svých sil,“ doplňoval Joshua.   

Svým způsobem tohle nebyla jenom jediná chyba, jíž se bývalý šampion těžké váhy dopustil. Jeho mysl se prý zaměřovala na jiného soupeře, a tak zápas s Andym značně podcenil.  


„Nebyl jsem plně soustředěn na Ruize. Víc mě zajímal zápas o sjednocení pásů s Deontayem Wilderem. Jenže místo zápasu s Wilderem tu teď máme odvetu s Ruizem a tentokrát do ní dám všechno, budu jako zvíře,“ přisliboval Anthony.


Další články