Sleduj nás

Joshua: Podcenil jsem to. Byl jsem si tak jistý svou výhrou, že jsem ani nežádal o odvetnou klauzuli

Joshua: Podcenil jsem to. Byl jsem si tak jistý svou výhrou, že jsem ani nežádal o odvetnou klauzuli

Anthony Joshua potvrdil svůj zájem vybojovat si své pásy co nejdříve zpět. Ještě předtím se však poohlédl za vším, co oné nečekané ztrátě předcházelo.

Horší premiéru na nepřátelském území si „AJ“ snad ani nemohl představit. Do New Yorku dorazil jako hrdina, ale loučil se sklopenou hlavou. „Tlouštík“, jehož všichni odepisovali, nakonec nedal britskému boxerovi šanci.

„Nebylo to něco, s čím bych počítal,“ pravil Joshua krátce nad nedělním ránem, když se ještě vzpamatovával z toho šoku. „Papírové předpoklady hovořily jednoznačně v můj prospěch, ale stačila jedna rána a bylo po všem. Snažil jsem se vydržet ještě pár kol, ovšem nakonec ten lepší z nás stejně vyhrál,“ vzdával hold svému soupeři Andymu Ruizovi.


Jistě vás udivila ta část, kde Joshua říká, že se snažil vydržet ještě pár kol. Ve třetím kole totiž utržil dva knockdowny, přičemž jeden z nich jím natolik otřásl, až měl potíže pokračovat.


Že byl Joshua od této doby otřesený, o tom svědčí i hlasový záznam z jeho rohu, jemuž po pátém kole AJ přiznával potíže s orientací. „Proč se takhle cítím?“ ptal se. „Co je tohle vůbec za kolo?“ netušil.

Andy Ruiz na svého soka ustavičně tlačil, až se mu ho podařilo po čtyřech knockdownech přemoct. „Respekt za to, co předvedl,“ opakoval se Joshua. „Podcenil jsem ho. Byl jsem si tak jistý svou výhrou, že jsem do smlouvy ani nežádal o odvetnou klauzuli. Kdyby tam byla, viděli bychom se znovu a vybojoval bych si ty pásy zpátky,“ nepochyboval. Nyní však bude záležet na Ruizovi, zdali na jeho bohatou výzvu kývne.


Promotér Eddie Hearn už během tiskové konference naznačoval, že k té odvetě přeci jen dojde (resp. že se ji bude snažit protlačit), ačkoliv je doposud prozatím brzo něco tvrdit s úplnou přesností. „Někdy koncem roku… listopad nebo prosinec by to bylo ideální,“ potvrzoval Hearn vědom si toho, co se stalo ve třetím kole. „AJ to kontroloval, ale pak dostal jednu ránu, z níž se až do konce nevzpamatoval. Tahle noc patřila Andymu, ale my se vrátíme, patrně v Anglii, a 100% ty pásy získáme zpátky.“

A i když byla tato prohra pro spoustu fanoušků těžká skousnout, Anthony se snaží být pozitivní. „Věřte mi. Pocházím z dobré rodiny, ale v místě, kde jsem vyrůstal, jsem se musel vypořádat s mnohem většími průsery, než je tenhle. V životě jsem poznal spoustu ztrát a pokaždé jsem si našel cestu, jak se dostat zpátky. Tohle je box. Co musím udělat, je posoudit tu situaci, poučit se a zkusit to znovu. Neušel jsem tak dlouhou cestu, abych najednou zastavil. Osobně cítím, že mohu dojít ještě dále.“


Další články