Sleduj nás

Joshua: Já jsem číslo jedna v těžké váze. Pokud si Fury myslí opak, musí mě vyvést z omylu

Joshua: Já jsem číslo jedna v těžké váze. Pokud si Fury myslí opak, musí mě vyvést z omylu

Je to sotva pár dní, co uznávaný server BoxRec aktualizoval své žebříčky, přičemž Tysona Furyho i navzdory tomu, že drží „pouze“ jeden prestižní pás z řady WBC, posunul na samotný vrchol těžké váhy.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Anthony Joshua, v jehož moci jsou tituly IBF, IBO, WBA a WBO, na to nezareagoval zrovna kladně. Ačkoliv pochválil Furyho výkon v bitvě proti Deontayi Wilderovi, tak nemůže souhlasit s tím, že je jeho krajan lepší, než je on sám.

„Fury nemůže být považován za naprostou jedničku v divizi, pokud se se mnou neutká,“ sdělil pro stanici Sky Sports watfordský rodák, který si pevně stál za svým rozhodnutím.„Pokud se vážně domnívá, že je nejlepší, musí se mnou bojovat. Je to prosté. Je to jediný zápas, který dává smysl,“ prohlašoval.


Fury & Joshua

Gypsy King před pěti lety držel Joshuovy tituly, pak se jich ovšem vlivem neaktivity vzdal. Nikdy o ně nepřišel v boji. Svému britskému kolegovi tedy pouze vzkázal, že si od něj své pásy jednoho dne vezme zpátky.   


Celý svět momentálně volá po bitvě Fury vs. Joshua, která by v rámci novodobé éry patrně neměla obdoby, ale bohužel se jí minimálně v dohledné době nedočkáme. Oba boxeři mají naplánované povinné zápasy, které musí prvně zvládnout. V případě Tysona je to trilogie s Wilderem, v případě Joshuy to bude měření sil se zkušeným veteránem Kubratem Pulevem.


Další články