Sleduj nás

Joshua: Já a Wilder se určitě jednou utkáme a určitě ho také porazím

Joshua: Já a Wilder se určitě jednou utkáme a určitě ho také porazím
Anthony Joshua stále neztrácí víru ve své schopnosti, což je připravený dokázat třeba tím, že sejme upovídaného Wildera.

Opět se můžeme na malinkou chvíli nechat unést pohádkami, které si povídáme už dobrých pět let. Přibližně takto dlouhou dobu se jedná o zápasu mezi Wilderem a Joshuou a ještě ani jednou k němu nedošlo. Nastává tedy obligátní otázka: Proč si „AJ“ myslí, že se to konečně brzy změní?

„Protože věřím, že je tohle zápas, který lidé chtějí nejvíce vidět. I když jsme já a Deontay už prohráli, stále patříme na vrchol. Náš fight by měl příběh, který jsme dlouho budovali. Nemůžeme odejít do důchodu, aniž bychom se neutkali.“

Anthony Joshua je momentálně po dvou porážkách s Oleksandrem Usykem. Příště by dost možná mohl zabojovat o pás těžké váhy federace IBF proti Filipu Hrgovičovi… Jen dodáme, že pás IBF má v moci aktuálně Usyk, s velkou pravděpodobností jej však uvolní.

„Ano, já i Wilder máme teď jiné plány, ale vězte, že o ten zápas s ním budu usilovat,“ potvrzuje Joshua. „Jsem si jistý, že i on mě pořád chce sestřelit, tak do toho půjde,“ podotýká. Žádný termín ale v hlavě nenosí.


A jak by tento souboj dopadl? „Jelikož Wilder stárne a já se stále učím, tak věřím, že bych ho přeboxoval. Na rozdíl od Usyka, který je malý a agilní, na mě nebude tak rychlý. Deontay je jako boxer dost statický, což mi dává výhodu. Věřím, že ho určitě porazím,“ sdělil Joshua v reakci na BT Sport.

Další články