Sleduj nás

Joshua: Fury s žádnými lepšími boxery do boje nepůjde

Joshua: Fury s žádnými lepšími boxery do boje nepůjdeShutterstock

Anthony Joshua pokračuje ve verbálním útoku na Tysona Furyho, který podle všeho není dostatečně velký chlap, aby přijímal velké zápasy.

Viděli jsme to v minulosti a můžeme to vidět i nyní. Začalo to zrušenou odvetou s Wladimírem Klitschkem a pokračovalo to vyhnutím se bojům s Anthonym Joshuou či právě Oleksandrem Usykem. Tyson Fury je velice vybíravý člověk, který se stará o to, aby ve své kariéře nebyl poražen, cítí Anthony Joshua.

„Mrzí mě, že nedopadl souboj Fury vs. Usyk, ale tak trochu jsem to očekával,“ prohlásil Joshua hned úvodem. „S Tysonem jsou ta jednání velice složitá, sám jsem to poznal, když jsme se bavili o našem zápase. To jsem byl ještě šampionem a on neustále předkládal různé finanční podmínky, jako by mu ani nešlo o realizaci samotného souboje. Nakonec do toho vstoupila ještě sportovní arbitráž a Tysonovi nařídila povinnou odvetu (trilogii) s Deontayem Wilderem,“ vzpomínal.


Furyho povaha se však nezměnila. „On je takový, že mu jde spíše o svůj vlastní rekord jak o realizaci velkých zápasů. Raději si dá trilogii s Chisorou, než aby šel proti Usykovi, který je na těžkou váhu velice agilní a svým pohybem může potrápit kohokoliv,“ mluvil z osobní zkušenosti.

Svůj vlastní duel s Furym vylučuje. „Teď mě čeká Jermaine Franklin a ani potom to na zápas s Furym nevypadá. Myslím si, že je pro mě reálnější i bitva s Deontayem Wilderem, protože s Furym ta jednání jsou vážně složitá. Podobně náročná byla i ta jednání s Wilderem, ale přeci jen věřím, že v této chvíli se spíše na něčem dohodneme. Buď s Deontayem anebo Joe Joycem. Jeden z nich přijde po Franklinovi,“ předeslal Joshua.​


ZDROJ: BT SPORT


Další články