Sleduj nás

Joshua: Fury byl tak blízko! Napodruhé mu to s Wilderem už neuteče

Joshua: Fury byl tak blízko! Napodruhé mu to s Wilderem už neuteče

Současný držitel pásů IBF, WBO, WBA a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) věří, že v boji o titul federace těžké váhy WBC vyhraje jeho krajan Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO).

Více než dvoumetrový obr z Manchesteru se podruhé postaví proti alabamskému knokautérovi Deontayi „The Bronze Bomber“ Wilderovi (42-0-1, 41 KO), s nímž začátkem prosince roku 2018 „pouze“ remizoval.

Nebýt toho, že se Wilderovi v 12. kole podařilo vytáhnout skvělou kombinaci, jíž poslal Furyho do počítání, tak by dozajista Gypsy King slavil výhru na body. Takhle z toho ale byla jen sporná remíza, která si vyžádala druhého pokračování.


„Domnívám se, že Fury odvetu zvládne. Když si to vezmete, ten chlápek byl už v tom prvním zápase tak blízko vítězství, že by si to podruhé prostě neměl nechat utéct,“ prozradil Joshua zastávajíc se přitom svého britského kolegy.


„Někteří lidé jsou toho názoru, že již v prvním zápase mělo vítězství patřit Furymu. Já jen doufám, že se nám teď ukáže v lepší kondici. A pokud si od té doby ze skříně stihl vymést všechny pavučiny pochybností, měl by vyhrát,“ dodával.

Anthony Joshua se následně nechal slyšet, že jakmile to bude možné, rád by zorganizoval obří bitvu o všechny prestižní pásy. Něco takového by ovšem bylo mnohem snazší podniknout pouze v případě, kdyby pás WBC patřil Tysonovi Furymu. S Deontayem Wilderem jednání vázla již v minulosti a dle svědectví manažera Eddieho Hearna nastávají problémy i nyní. 


Další články