Sleduj nás

Joshua a Wilder mají bojovat na stejném turnaji, nikoliv však proti sobě. Šanci dostávají překvapivá jména

Joshua a Wilder mají bojovat na stejném turnaji, nikoliv však proti sobě. Šanci dostávají překvapivá jménaFoto: DAZN

Opět jednou se oba tábory mezi sebou nedomluvily, a tak Anthony Joshua s Deontayem Wilderem dostávají nové soupeře.

S touto novinkou jako první přišla iFL TV, po níž ji dostal do ruky i známý boxerský novinář Dan Rafael. Situace je taková, že Saúdové sice plánují další velkolepý galavečer, ale na tom se dvě elitní těžké váhy v podobě Joshuy s Wilderem nesetkají. Ačkoliv oba dva na tento turnaj dostali pozvánku.

„Na Anthonyho Joshuu čeká Otto Wallin a na Deontaye Wildera Joseph Parker. Do hry se vrátí také Dmitry Bivol, který se utká s Richardem Riverou. Organizace turnaje se opět zhostí Saúdská Arábie, která jej chystá na 23. prosince,“ znělo v Rafaelově prohlášení.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Termín 23. prosince nám všem určitě musí být povědomý. Na toto datum se původně chystal duel Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk, první jmenovaný jej však po nečekaně náročném říjnovém utkání s Francisem Ngannou odložil na příští rok.

Saúdové začali hledat náhradu, která by měla být složena z výše uvedených dvojic. Wilder a Joshua jsou tedy osloveni, ovšem ne v nabídce, která by je v ringu svedla proti sobě.


Ottu Wallina si možná pamatujete ještě z podzimu roku 2019, kdy čelil Tysonovi Furymu. Tehdy prohrál v jednomyslném poměru na body, ale zato svému soupeři otevřel obočí, jež si vyžádalo přes neuvěřitelných čtyřicet stehů. Mnozí se divili, proč doktor tento zápas kvůli krvavému zranění neukončil.

Joseph Parker je známější jméno, které se častokrát drásalo nahoru, ovšem pokaždé ztroskotalo před vrcholem. Osudným se mu staly duely s Anthonym Joshuou, Dillianem Whytem a Joe Joycem. Na čtvrtý pokus, pokud to tedy klapne, by to mohl zkusit proti Deontayi Wilderovi.


Tyson Fury s Oleksandrem Usykem jsou nyní po posledním vývoji událostí posunuti na únor/březen. Jelikož už byla podepsaná smlouva, mělo by k tomuto zápasu dojít, ačkoliv si mnozí myslí, že je Fury po boji s Predátorem Ngannou nalomený a možná se bude chtít vzdálit.


Další články