Sleduj nás

Joshua a jeho trenér tipují, jak dopadne odveta mezi Furym a Wilderem!

Joshua a jeho trenér tipují, jak dopadne odveta mezi Furym a Wilderem!

Odveta byla oficiálně potvrzena! Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) se vydá do Las Vegas, kde se 22. 2. 2020 znovu střetne s šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO). Jak dopadne tento boj, který razantně zahýbe se špičkou těžké váhy?

Anthony Joshua: „Box je o tom natrefovat co nejvíce a zároveň inkasovat co nejméně. Když Tyson bojoval s Wilderem poprvé, nebyl ještě ve své kůži, stále to nebyl ten pravý Gypsy King, který je hbitější, rychlejší a hlavně silnější. Věřím, že do odvety přidá na síle svých úderů a vyhraje."

Joshuův (nový) trenér Angel Fernandez: „Wilder není žádný technický boxer, ale zase má jednu ránu a ta rozhoduje. Abyste ho porazili, musíte vydržet 12 kol zcela koncentrovaní. Stačí mrknout a můžete být potrestáni. V případě Furyho věřím, že je jeden z nejlepších, kdo může Wildera porazit. Už i (Luis) Ortiz ho měl porazit, ale u něj hrál velkou roli věk (40 let, 190 cm). Fury je mladší (31 let), vyšší (206 cm) a hůře se trefuje, proto by měl vyhrát. Ovšem jak říkám, chce to koncentraci.“

Z těch předních jmen si alabamský stroj na knokauty příliš důvěry nezískal, což se projevilo i na predikcích bookmakerů, kteří do odvety věří více britskému velikánovi. The Bronze Bomber však hodlá opět spoléhat na svou KO sílu a potvrdit svá několikrát opakující se slova, že je naprostá jednička v těžké váze.


„Furyho jsem knokautoval jednou a udělám to i podruhé. Netřeba asi připomínat, že v prvním zápase měl štěstí na výběr rozhodčího, který počítal déle, než je obvyklé. Já jsem nejlepší na světě, pevně tomu věřím. Duel s Ortizem to dokázal. Ortiz není jen tak ledajaký chlápek, je to černý kůň divize. Nikdo s ním nechtěl bojovat, spousta lidí se mu vyhýbala. Já se s ním utkat musel, protože to byla moje povinnost šampiona. Vyhrál jsem, čímž jsem dokázal, co jsem zač. Nedokazoval jsem to sobě, protože to o sobě vím, dokazoval jsem to okolí,“ reagoval Wilder připomínajíc, aby ho lidé opět neodepisovali.


Další články