Sleduj nás

José Aldo se vrátil k prohře s Petrem Yanem a zhodnotil výkon sudího

José Aldo se vrátil k prohře s Petrem Yanem a zhodnotil výkon sudího

Spousta lidí se po UFC 251 divila, proč sudí Leon Roberts zastavil duel Josého Alda s Petrem Yanem tak pozdě. Dle zpovědi brazilského fightera šlo však o správné rozhodnutí.

José „Scarface“ Aldo (nyní 28-7) se nepotkává v poslední době se zrovna příznivými výsledky. Svou kdysi vynikající formu se proto rozhodl jít hledat do bantamové váhy, kde podstoupil nyní už dva duely, ovšem ani jeden nevyhrál.

V posledním utkání proti Petru „No Mercy“ Yanovi (15-1) se Aldo vžil do role papírového outsidera, který čelil demolici od soupeře, na něhož nemohl najít recept. I přes to všechno však věřil, že by mu stačila jedna dobrá rána, aby misky štěstěny převrátil na svou stranu.


José Aldo komentuje svůj zápas v UFC

A právě proto se José zastal sudího, který dal souboji delší průběh, než si fanoušci a mnozí experti mysleli, že by měl mít. „Podle mě předvedl Leon Roberts excelentní práci. V tom zápase jsem byl možná nahulený, ale vždy jsem věděl, co se děje. Nikdy to nedošlo do bodu, že bych nebyl schopný pokračovat,“ pravil bývalý šampion pérové váhy.


„Před každým zápasem říkám rozhodčím, aby do bitvy vstoupili pouze v případě, že nebudu schopný žádné reakce. Tak dlouho, dokud mám sílu bojovat, bych si přál, aby mě nechali bojovat, protože stačí jedna dobře mířená rána a průběh utkání se může změnit,“ vysvětloval.

A jak se říká, po boji je každý generál. I Aldo prý nyní ví, kde dělal chyby a jak by je byl schopný napravit. „Měl jsem se více zapojovat do pěstních výměn a být aktivní přesně tak jako v prvním kole, kdy jsem Yanovým směrem poslal několik nebezpečných kopů. Když začalo čtvrté kolo, měl jsem si více hlídat vzdálenost, ale z nějakého důvodu jsem pozměnil svou taktiku a Yan začal nastolovat svůj rytmus…,“ dodával Aldo.


Další články