Sleduj nás

Jorge Masvidal: Rozhodčí se nechali ovlivnit davem, a proto dali výhru Diazovi. Trilogie je nutná

Jorge Masvidal: Rozhodčí se nechali ovlivnit davem, a proto dali výhru Diazovi. Trilogie je nutnáFoto: DAZN

Jorge Masvidal si vymyslel a naplánoval boxerský zápas s Natem Diazem, kde však poměrně jasně prohrál na body. Dle floridského rváče šlo o hrubý zářez.

Oba UFC veteráni, co mají za zády statisíce, ne-li rovnou miliony fanoušků, se spolu utkali v desetikolovém boxerském klání, které si lidé nemohli vynachválit. Ač to nejsou žádní světoví boxeři, tak předvedli show, v níž jedna rána střídala druhou a diváci vstávali ze sedaček.

Jelikož během deseti kol nedošlo k žádnému ukončení, přešlo se k bodovému rozuzlení, v němž sudí vsadili na efektivní striking, jenž měl podle jejich hodnocení Nate Diaz lepší. Proto mu dali výhru v poměru 95-95, 97-93 a 98-92. Jak si lze povšimnout, jednomu rozhodčímu to vyšlo jako remíza, zbylí dva to viděli zcela jasně.

Tento zápas nebyl pouhou exhibicí, zapsal se do oficiálních tabulek, což znamená, že má nyní Masvidal na svém kontě prohru a jeho série s Diazem se srovnala 1:1. Nutno však dodat, že výsledek bere za selhání lidského faktoru a dožaduje se nějaké satisfakce. Ideálně formou trilogie.

„To, co říkám, není žádná p*del. Jsem přesvědčený o tom, že se sudí nechali ovlivnit kalifornským davem, který podporoval Diaze,“ uvedl Jorge na tiskové konferenci, kde projevoval značné znepokojení.


„Já vyslal více úderů, mnohé byly tvrdší a efektivnější. Že si to nějaký rozhodčí dovolil ohodnotit 92-98 v můj neprospěch, beru jako naprosté selhání. Vím, jak mé rány Natea ranily, jak s ním zacloumaly. Několikrát jsem čistě zasáhl jak jeho hlavu, tak i jeho tělo. Neexistuje žádná šance, že bych takhle jasně prohrál na body,“ čílil se.

„Když se podíváte na záznam, všimnete si, že více silových a efektivních úderů jsem vyslal já. Ty údery, které měly být zásadní a rozhodovat, jsem vyslal já. Myslím si, že ti dva sudí úplně zaspali a nechali se hrubě ovlivnit davem, protože Nate bojoval doma a prostě mu to chtěli dát…,“ odplivnul si.

„Tak či tak s*át na to. Máme to mezi sebou 1:1, na řadě je trilogie. Teď bychom to mohli dát na nějakém neutrálním místě, jako je Las Vegas, a tam se rozhodne,“ dodal Masvidal.Další články