Sleduj nás

Jorge Masvidal hodnotí svého příštího soupeře Gilberta Burnse: Čistý průměr, žádná hrozba

Jorge Masvidal hodnotí svého příštího soupeře Gilberta Burnse: Čistý průměr, žádná hrozbaFoto: UFC

Nenechte se zmást papírovými předpoklady k tomuto souboji, Jorge Masvidal se svým sokem vytře podlahu.

Ani ne za dva týdny se UFC vrátí do Miami, kde rozhodně nesmí chybět tamní gangster Jorge Masvidal, kterému bude tanečního parťáka dělat brazilský bojovník Gilbert Burns.

Papírově předpoklady, jež předchází tomuto souboji, jsou poměrně jasné. Jorge je nejen bookmakery, ale i vesměs mnohými fanoušky považován za outsidera. Táhne mu na čtyřicet a svá nejlepší bojová léta má již za sebou. On sám to ale tak nevidí.


„Nechci Gilberta nějak urazit, myslím si, že to je dobrý bojovník, snaží se, ale bohužel nikdy nedosahoval mé úrovně. Čím déle se bude náš zápas natahovat, tím více to bude znatelné,“ přednesl Masvidal v MMA Junkie Radiu, kde viditelně vyzdvihoval své vlastní dovednosti, jež ho však v předchozích třech případech značně zklamaly.

„Co se týče houževnatosti, odolnosti a té robustnosti, v tom se na mě Gilbert vůbec nechytá a nikdy ani nechytal. Pokud ho jednou trefíte, začne se viklat a panikařit,“ předčítal jeho vlastnosti.


„Vím, že je dobrý v jiu jitsu, ale už nemá tak dobrý wrestling, aby mě mohl dostat na zem. A mojí nespornou výhodou je, že mými předchozími soupeři byli samí wrestleři. Wrestling je tím, na co se v přípravě nonstop zaměřuji,“ líčil.

„Mohu vám tedy s předstihem říct, že na Gilbertově tváři nakreslím svůj vlastní Van Goghův obraz. Mým náčiním budou ruce, lokty i kolena,“ prozradil Masvidal, na co se máme v jeho podání připravit.


Další články