Sleduj nás

Jon Jones si mne ruce, stal se z něj historicky druhý nejlépe placený zápasník UFC

Jon Jones si mne ruce, stal se z něj historicky druhý nejlépe placený zápasník UFCFOTO: UFC

Jon Jones nakonec přeci jen docílil svého. Stal se z něho historicky druhý nejlépe placený bojovník UFC.

Když se „Bones“ před třemi lety od té bojové hry začal distancovat, bylo to údajně kvůli tomu, že se cítil finančně nedoceněn. Říkával, že pro UFC potí krev, bourá tam rekordy, ale z toho finančního hlediska se mu to nějak nevracelo. Dožadoval se tedy rapidního zvýšení, anebo z této hry odejde. 

Že svá slova Jon myslel vážně, to podložil i činy. Vzdal se svého pásu z divize polotěžké váhy a směrem k UFC a zejména pak k Danu Whiteovi se nebál utrousit pár poměrně peprných poznámek. 


Čas nicméně všechny rány zahojil a i Dana White potvrdil, že o nejlepšího bojovníka celé historie MMA nechtěl přijít. Tak k němu nakonec přistoupil s nabídkou nové smlouvy, proti které už Jones nemohl nic namítat. 

„Teď máme jistotu, že dostaneme nejvyšší výplatu, kterou kdo kdy v historii těžké váhy dostal. Lepší plat v UFC pobíral už jen Khabib Nurmagomedov,“ prozradil novináři Arielovi Helwanimu Jonesův manažer Richard Schaefer.


Zdroj: instagram.com

„Jon je velmi šťastný a zároveň jsem i já. Tohle je zlomový okamžik našich životů, protože je vidět, že i UFC na svých bojovnících skutečně záleží,“ přidával Schaefer, který přesná čísla nemohl odhalit.


Dodáme jen, že Khabib dostal za zápas i 10 milionů dolarů a Brock Lesnar jakožto dřívější nejlépe placená těžká váha si posledním zápasem v UFC vydělal 2,5 milionů.

Jonesova částka se tedy bude pohybovat někde mezi těmito dvěma čísly. Smlouvu s UFC navíc podepsal na 8 zápasů.


Další články