Sleduj nás

Jon Jones pokračuje ve svém živlu, další test poukázal na stopy steroidů v jeho těle

Jon Jones pokračuje ve svém živlu, další test poukázal na stopy steroidů v jeho těle

Stále dokola ta stejná písnička a my už víme, že jinak to prakticky ani nebude. Hrdina z UFC 232 Jon „Bones“ Jones se opět jednou dostavil před antidopingovou kontrolu, jejíž výsledky nepotěšily ani jeho, tak ani všechny jeho fanoušky.

Celým jménem Jonathan Dwight Jones je jedenatřicetiletý rodák původem z Rochesteru, jenž poslední léta podstupuje jeden test za druhým a možná také bojuje tak trochu sám se sebou.

Chvíli před UFC 232, které bylo právě kvůli jeho pozitivnímu nálezu jen týden před hvězdným eventem přesunuto z Nevady do Kalifornie, byly Jonesovi v těle nalezeny stopy chlorodehydromethyltestosteronu, což je přesně ta látka, kvůli níž si „Bones“ pobyl patnáct měsíců mimo hru.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jon Jones pokračuje ve svém živlu

Nové testy, jež pro změnu neprováděla USADA, nýbrž VADA (Voluntary Anti-Doping Agency), poukazují na další „neobvyklý nález". Vzorky, které byly odebrány předposlední den minulého roku, nás odkazují na 33 pikogramů turinabolu.


Na dané téma se několikrát vyjádřil i současný šampion těžké váhy Daniel Cormier. Ten projevil svou nespokojenost slovy: „Kdokoliv se teď utká s Jonem, ten si může být jistý, že chvíli před zápasem bude v jeho těle nějaký nález. Vždy nad vámi bude mít nějakou výhodu a vy se s tím musíte smířit.“

Vzhledem k tomuto zjištění se začalo spekulovat, zdali bude v ohrožení Jonesův příští duel, jenž je v plánu 2. března 2019, kdy se má postavit proti Anthonymu Smithovi. Prozatím se verdikt komise přiklání k tomu názoru, že látky, jež Jon kdysi užíval, zůstanou v jeho těle několik let, a tak není důvod, aby byl znovu trestán. Čas nám však napoví, jestli tomu nakonec nebude jinak.


Další články