Sleduj nás

Johnny Walker po další výhře zmínil Hilla i Procházku: Slíbil jsem, že si pro ně dojdu!

Johnny Walker po další výhře zmínil Hilla i Procházku: Slíbil jsem, že si pro ně dojdu!FOTO: UFC

Johnny Walker probouzí své nové já, které po výhře nad Anthonym Smithem přivítáme v elitní pětce žebříčku, což znamená, že je jen jeden, maximálně však dva krůčky od případné bitvy o titul, ale i Jiřího Procházky.

Walker je velice specifický zápasník, který je mnohými fanoušky díky svému stylu přirovnáván k Jiřímu Procházkovi. Také když měl brazilský bijec o tom českém promluvit, tak svým příznivcům slíbil, že si pro Jirku jednoho dne dojde.

Zatím nemůžeme dát žádný přesný časový termín, ale jisté je, že se nám situace v divizi polotěžké váhy pořádně zamotává. Johnny nyní na turnaji UFC on ABC 4 přemohl Anthonyho Smithe, díky čemuž s největší pravděpodobností zaujme jeho místo (5. příčka) v žebříčku. A odsud je to už relativně blízko k případnému titulu, o který bude při svém návratu usilovat právě i Procházka.

„Jak jsem už jednou řekl, Jirka je soupeřem, se kterým se určitě jednou utkáme. Naše cesty se jednoho dne střetnou, ale než se tak stane, chci se zaměřovat na soupeře, co tu jsou aktuálně k dispozici,“ řekl Walker krátce po svém zápase reportérům z MMA Fighting.

„Potřeboval jsem čas, abych dokázal najít svůj optimální herní rytmus, a aniž bych to chtěl zakřiknout, tak si myslím, že jsem ho konečně našel. K mnohým věcem přistupuji více s rozumem, a když do toho zapojím ještě svoje dovednosti, jsem schopen velkých věcí. Podobně jako nyní s Anthonym Smithem,“ uvedl Walker, který svého nynějšího protivníka jasně předčil na body. Mohly za to zejména jeho výtečné calf kicky, kterými Smithovi vzal hybnost.


„Nevím, kdo přijde na řadu příště, ale mé cesty vedou k titulu. Slíbil jsem Jamahalu Hillovi, že se znovu střetneme na vrcholu. Dostávám se do bodu, kdy už nemůžu být ignorován,“ dodal Walker, který loni v únoru Hillovi podlehl v polovině prvního kola na KO. Má mu tedy co vracet.

Z ostatních výsledků, k nimž v noci ze soboty na neděli došlo, nesmíme opomenout další výhru rozjetého Brazilce Jailtona Almeidy, který zdolal druhého těžkotonážníka Jairzinha Rozenstruika v prvním kole na submisi škrcením. Prodloužil tak svoji současnou vítěznou sérii na čtrnáct zápasů, pět z nich se přitom zrodilo v UFC. A svoji neporazitelnost si udržel i irský přízrak Ian Garry, který na TKO ukončil Daniela Rodrigueze.


Další články