Sleduj nás

John Fury: Po třetím zápase odjede Wilder z ringu rovnou do nemocnice

John Fury: Po třetím zápase odjede Wilder z ringu rovnou do nemocnice

Otec nového krále těžké váhy federace WBC věří, že Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) odjede po třetím duelu z ringu rovnou do nemocnice.

Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) předvedl v boji, který se uskutečnil 22. února v lasvegaské MGM Grand Garden Areně, téměř bezchybný výkon. Vláda Deontaye Wildera byla po dlouhých pěti letech ukončena, což bývalý americký šampion nemohl skousnout a prakticky vmžiku aktivoval smluvní doložku o trilogii. Díky ní se oba boxeři utkají ještě jednou, stane se tak patrně 18. července opět v Las Vegas.

Spousta lidí tento krok nechápala. Mnozí Bronzovému Bombarďákovi radili, aby si vzal delší pauzu a o odvetu si řekl třeba za rok nebo dva. On však nechtěl, neboť věří, že stále zná recept, jak mocného Gypsyho Kinga zastavit.


„Nemůžu mu to mít za zlé, že aktivoval doložku o třetím zápasu, ale podle mě to byla chyba. Tyson je na Deontaye příliš dobrý. Ukázal to poprvé, když ještě nebyl zcela fit, a ukázal to i podruhé, kde už byl stoprocentní,“ pravil John Fury, otec současného šampiona těžké váhy WBC.


Trilogie mu připadá jako nesmysl. „Ten zápas nic neřeší, protože opravdu nevím, co tam s námi bude dělat. Tyson může být jenom lepší, přes něj ta cesta na vrchol prostě nevede. Ať se Wilder domluví se svým týmem a začnou hledat jinde. Pokud se dostanete do křížku s mým synem, pak pro vás existuje jen jedno místo, kde můžete po utkání skončit, a to je v nemocnici,“ přitvrzoval.

Tím samozřejmě nechtěl Wildera nijak urazit „Neberte to zle, Deontay je skvělý zápasník s neuvěřitelnou silou. Kromě Tysona je schopný porazit kohokoliv. Kdyby se utkal s Joshuou, s největší pravděpodobností by mu vzal všechny pásy, ale na mého syna nemá, Tyson je světová jednička,“ uzavřel John Fury svůj proslov. 


Další články