Sleduj nás

Joe Rogan: Khabib by porazil všechny lehké váhy… Až na jednu…

Joe Rogan: Khabib by porazil všechny lehké váhy… Až na jednu…
S blížící se titulovou bitvou musel i Joe Rogan nabídnout svůj názor, kdo je nejlepším bojovníkem lehké váhy.

Mnoho lidí by bez váhání řeklo Khabib Nurmagomedov, jenže to už poměrně brzy nemusí být taková pravda. Jen co Khabib odešel, zaujal jeho místo Charles Oliveira. A ten je podobně dominantní.

„Upřímně si myslím, že byl Khabib nejlepší lehkou váhou v rámci své generace, která ovšem ve špičce divize ještě nepočítala s Charlesem Oliveirou. Kdyby se totiž Khabib s Charlesem utkal, už bych mu tak nevěřil, ba dokonce by podle mě i vůbec poprvé prohrál,“ zaspekuloval si známý komentátor Joe Rogan.


Khabib Nurmagomedov EFL organizace

Následně nabídl pohled trochu víc do hloubky. Khabib založil svou kariéru na nátlakovém stylu, žádný striker proti jeho grapplingu neměl šanci, nicméně jsem si jistý, že něco takového by mu nefungovalo proti soupeři, který by ho stylově zrcadlil. A Oliveira je prvotřídní jiu jitsu rváč.“


„Spousta lidí Oliveiru podceňuje, nepovažují ho za takové monstrum, protože kdysi prohrál s Felderem, Swansonem a dalšími borci. To bylo ale kdysi dávno, dnes je to úplně jiný zápasník. Takový, který si více věří, má více zkušeností a poráží současnou špičku lehké váhy,“ chválil jej.

„Za sebe tedy říkám, že Khabib by porazil všechny bojovníky z divize, ale s Oliveirou by měl problémy. A já osobně bych ten zápas moc rád viděl, protože Oliveiru považuji za nejlepšího bojovníka lehké váhy dnešní doby,“ dodal Rogan.


Další články