Sleduj nás

Jiří Procházka vyrazil pro titul do Las Vegas! Tradiční pivko před odletem nemohlo chybět

Jiří Procházka vyrazil pro titul do Las Vegas! Tradiční pivko před odletem nemohlo chybětFoto: se souhlasem Jiřího Procházky

Léty prověřené rituály se prostě nemění. Tým okolo české MMA jedničky si na pražském letišti Václava Havla neodpustí točenou Plzeň. Nejinak tomu bylo i dnes, kdy Jiří odlétal na turnaj UFC 303.

Sled událostí minulých týdnů přinesl pro MMA fanoušky smutné i veselé zprávy zároveň. Návrat Conora McGregora se opět odkládá, ale díky tomu se uvolnilo místo pro odvetu mezi Jiřím Procházkou a Alexem Pereirou. Rozhodování, zda duel přijmout, bylo podle trenéra velmi krátké. Titulová bitva na takto sledovaném turnaji se prostě neodmítá.

Obvyklá sestava, kterou kromě Jirky tvoří trenérské duo Karaivanov a Hovězák, je tentokrát doplněna i jedním nováčkem. Do Las Vegas vyrazil s Procházkou i jeho oblíbený sparing partner Jay Jay Gottwald. I když se vše upeklo na poslední chvíli, neměl Jay Jay problém se zabalit a na čtrnáct dní dát české republice sbohem.

„Bylo to rychlé, nabídka přišla ve čtvrtek. Chvíli jsem váhal, ale taková příležitost se neodmítá. Pro mě je to pocta, že můžu být v jeho týmu. Pro Jiřího bude ve Vegas hlavní sparing partner, finální přípravu dotáhneme spolu. Moc času nezbývá, ale Jiří je v bojovém módu neustále. I já věřím, že to tentokrát urveme,“ prohlásil pro kaocko Gottwald.

Krátký čas na přípravu nebude podle většiny dotázaných osobností problém. Procházka je v tréninku neustále a nemá ani problém s hubnutím do požadovaného limitu. Alex Pereira na tom bude v tomto ohledu rozhodně hůře. Podle posledních informací se jeho aktuální váha pohybuje okolo 105 kilo! Poslední týdny navíc trávil na cestách a aktuálně se nachází v Austrálii, kde sice trénuje, ale rozhodně se nejedná o plnohodnotný kemp. Většinu sparing partnerů mu zde tvoří bojovníci z těžké váhy, takže bude zajímavé sledovat, jak si poradí s Jiřího rychlostí.


„S Jirkou jsem se delší dobu neviděl, nemám proto interní informace, zda to bylo dobré rozhodnutí. Myslím si ale, že byl v tréninku a taková možnost se zkrátka naskytla. Jirka sám nejlíp ví, co dělá. Je to pro něj obrovská šance a vůbec mě nepřekvapuje, že to vzal,“ podotkl pro server sport.cz KSW bojovník Michal Martínek, který se na několika přípravách také výrazně podílel.


Další články