Sleduj nás

Jiří Procházka porovnává Pereiru s Hillem. Těžší soupeř ho právě čeká

Jiří Procházka porovnává Pereiru s Hillem. Těžší soupeř ho právě čekáFOTO: UFC

Kdyby se Jiří Procházka postavil proti Jamahalu Hillovi, jak bylo původně v plánu, údajně by měl před sebou lehčí práci.


Tak se nakonec diváci přeci jenom dočkali svého kdysi vysněného scénáře. Dva ryzí postojáři, kteří milují přestřelky a chodí si pro ukončení, se postaví proti sobě. Alex Pereira si svojí výhrou nad Janem Blachowiczem vysloužil titulovou šanci, ve které narazí na Jiřího Procházku.

Jak tento souboj Jirka vnímá? A v čem tento zápas bude jinačí, než by byl, kdyby se podle původního scénáře střetnul s Američanem Jamahalem Hillem? O tom se český samuraj rozpovídal coby jako host v pořadu The MMA Hour u Ariela Helwaniho.

„Je velká škoda, že jsme se s Hillem nepotkali, protože jsem na něho byl skvěle připravený. Mám rád jeho bojový styl. Je poměrně jednoduchý, ale dává sílu do každého úderu,“ popsal Procházka, jak vnímá dnes už vesměs bývalého šampiona, který se vzdal titulu, aby kvůli svému zranění nebrzdil divizi.

„Alex Pereira má víceméně podobný styl, jen je takový vylepšený, do svých úderů zapojuje více logiky,“ poukazuje Jirka. „Nechci je nějak mezi sebou hodnotit, ale právě teď vnímám Pereiru jako těžšího soupeře,“ přidal Procházka, který zároveň potvrdil, že momentálně čeká na signál od UFC, aby mu potvrdilo datum jeho příští bitvy.


„Ještě to není potvrzené ze strany organizace, ale můj příští boj je o titul a myslím si, že já a Alex máme vysoké předpoklady k tomu, abychom ukázali světu dobrý titulový zápas,“ řekl Procházka Helwanimu.

A nyní je tedy vše už jen ve fázi čekání. Velké titulové taháky máme obsazené od srpna do listopadu, což znamená, že se Jirka s největší pravděpodobností s Alexem ukáží opravdu až v prosinci v lasvegaské T-Mobile Areně. Samozřejmě by dával smysl i říjen v Abú Dhabí, ale zde už Dana White potvrdil, že hlavní zápas obstarají Islam Makhachev s Charlesem Oliveirou.  ​

Zdroj: The MMA Hour, UFCDalší články