Sleduj nás

Jiří Procházka opět získá titul! Osobnosti hodnotí budoucnost českého "Samuraje"

Jiří Procházka opět získá titul! Osobnosti hodnotí budoucnost českého FOTO: UFC

Výhra českého samuraje vzbudila nadšené ohlasy po celém světe. Nejinak je tomu i u našich východních sousedů, kde Jirka strávil část své přípravy. V hodnocení zápasu se také všichni až vzácně shodují.

Zápasy Jiřího Procházky zkracují životy jeho fanouškům, kteří trnou hrůzou o svého hrdinu. Styl, se kterým bývalý šampion čelí úderům soupeřů, je totiž naprosto unikátní. Procházka se spoléhá především na své vycvičené oko. Jeho ruce u pasu ovšem způsobují srdeční problémy každému, kdo mu přeje vítězství.

„Neskutečný výkon a infarktové stavy. Klasika, jako v každém Procházkově zápase. Ale klobouk dolů. Z televize se zdálo, že s ním Rakičovy údery vůbec nic nedělají. Má neskutečný pohyb a oko. Bylo vidět, že si pro vítězství jde od začátku,“ zhodnotil zápas UFC bojovník Ludovít Klein.


„Jirkovo klasické první kolo, kdy měli všichni tep 300. Rakičovi se povedlo pár calf kicků a několikrát se trefil přímo na bradu. Říkal jsem si, že pokud Jiří přežije první kolo, tak bude mít Rakič velký problém,“ osvědčil dobrý odhad Ilja Škondrič, který měl Procházku na očích během kempu v OFA gymu.

„Při těch posledních sparingách jsem ty kluky, co šli s Jirkou, normálně litoval. V jeho podání to byly vraždy. Ukázal srdce a Rakiče zlomil. Gratuluji mu a určitě má na to, aby byl opět šampion. I s jeho atypickým stylem, protože jeho srdce a kondice to skvěle vynahrazují,“ vidí Škondrič pro českého bojovníka cestu na vrchol divize.


„Je to šílenec. Když nemáš cementovou hlavu a totální bomby, tak tohohle kluka nemáš šanci porazit. Jakmile Jiří trefí, tak už se nedá zastavit. Je to král!“ nešetřil komplimenty šéf Oktagonu Ondřej Novotný.

„Jirka má styl jako nikdo jiný na světě. Sedí mu takhle vyhrávat zápasy. Skvělý výkon. V prvním kole jsem měl trochu strach, co budě dělat jeho noha po těch calf kickách. Ale Rakič se zlomil. Vydal ze sebe to nejlepší, ale s Jirkou to nic neudělalo. Chytil se jedním dobrým úderem na konci prvního kola, Rakiče nahulil a vzal mu vítr z plachet,“ vystihl dění v kleci UFC bojovník David Dvořák.

Zdroj: sport.sk, síť XDalší články