Sleduj nás

Jiří Procházka: Omlouvám se celému českému národu, odteď už mě uvidíte jen vyhrávat

Jiří Procházka: Omlouvám se celému českému národu, odteď už mě uvidíte jen vyhrávatFoto: UFC

Jiří Procházka vzal veškerou zodpovědnost na svá záda a omluvil se fanouškům, že nedodržel předzápasové sliby.

Než do boje vstoupil, tak řekl, že je zdravotně v pořádku a že jde předvést pravé mistrovství. Nakonec se ukázalo, že o svém zdraví mystifikoval a v boji se vůbec nedokázal chytit na soupeřovu vlnu. Nakonec inkasoval tvrdé KO, které ze šampiona udělalo hrdinu a Jirku odsunulo na druhou kolej.

S ohledem na všechna předzápasová prohlášení, průběh zápasu a jeho následný výsledek Jirka cítí, že nese vůči svým fanouškům zodpovědnost.

„Celému českému národu bych se chtěl prostě omluvit. Omluvit se za nedodržení svých slov, která jsem před zápasem měl…

I když se to před zápasem vyvinulo zdravotně, situačně… prostě všechno nahoru a dolů, tak záleží vždy jenom na nás, jak se k tomu postavíme.


Všechnu tu zodpovědnost za celý ten výkon a za tady to potupné KO, které jsem teď dostal, beru na svá záda. A už mě neuvidíte jinak než s vítěznými rukami nad hlavou,“ uvedl Jirka ve studiu Televizních novin.

Co bude dál, to se zatím stoprocentně neví. Mnoho lidí vyslovilo mnoho názorů a predikcí, ovšem důležité je, co bude chtít sám Jirka.

Diskutovat se má jak o změně hmotnostní kategorie – z polotěžké (93 kg) do střední (84 kg) – tak i setrvání v současné divizi a jednom z možných tří soupeřů – Magomed Ankalaev, Jamahal Hill, Jan Blachowicz.


Pokud by Jirka zůstal v polotěžké váze, soupeř se vybere zjevně podle toho, kdo v daný okamžik bude volný a jak se ty duely před jeho návratem složí.

Ankalaev by měl být příštím titulovým vyzývatelem, ale Pereirův manažer už stihl naznačit, že by brali spíše Blachowicze, který si neurčuje žádné podmínky o tom, kdy a kde bude bojovat. To Ankalaev trvá na tom, aby zápasil „až“ v říjnu v Abú Dhabí.   


Další články