Sleduj nás

Jiří Procházka o svém MMA idolu a cestě k titulu v UFC

Jiří Procházka o svém MMA idolu a cestě k titulu v UFC

Úspěšnou premiéru má za sebou, a i když se mu stále hojí rány, tak se už nemůže dočkat, až se do nitra oktagonu UFC vydá podruhé.

Nejlepší český zápasník Jiří „Denisa“ Procházka (27-3-1) vstoupil do bran největší MMA organizace s jasným cílem. Kromě toho, že by zde rád předvedl své bojové schopnosti, které jsou pro zahraniční fanoušky sice nevšední, ale také velmi atraktivní, tak by si zároveň rád dokráčel pro pás šampiona.

Mistrem divize polotěžké váhy je v současné chvíli „stagnující“ Jon „Bones“ Jones (26-1), jenž je považován za nejlepšího zápasníka celé historie smíšených bojových umění. Těžko říct, zdali se vrátí ke své obhajobě a zdali se s ním Jirka někdy potká, ale údajně je připravený na všechno.


Jiří Procházka má v UFC velké plány

„Když zapnu na plný kotel, dokážu zvítězit nad kýmkoliv. A rozhodně to nemyslím povýšeně. Znám své možnosti a nyní přišel čas je ukázat. Nepotřebuji to však nikomu říkat, aby o tom lidé mluvili. Uvidí to z mých činů,“ sdělil procházka v rozhovoru pro Deník Sport.


Když se však ohlédneme několik let zpátky, možná ani on sám nečekal, že jeho cesta bude tak úspěšná. „Zápasit jsem začal v sedmnácti a máma musela dát souhlas, abych mohl. V té době se o mě strachovala, a když jsem se dostal k MMA, šílela ještě víc. Pak jsem jí ale řekl: ‚Jdeme vítězit. Věř tomu, a bude to dobrý.‘ Takhle jsem ji postupně přetočil, až se tomu naklonila a nyní stojí za mnou,“ odhaloval.

A podobně jako každý z nás, i Jirka měl svůj bojový idol. „Mým vzorem byl Conor McGregor, který tam přišel a zapsal se velkolepým stylem. Podobným způsobem chci působit i já, ale na druhou stranu to dělat po svém. Věřím, že si lze zachovat chladnou hlavu a být nad věcí. Nezaplétat do toho ego a jen ukázat to umění,“ dodával Denisa.


Další články