Sleduj nás

Jiří Procházka: Na oslavu si koupím vlašský salát a nějaké rohlíky. Rád se vracím tam, odkud jsem vzešel!

Jiří Procházka: Na oslavu si koupím vlašský salát a nějaké rohlíky. Rád se vracím tam, odkud jsem vzešel!Foto: UFC

Český samuraj dalším vítězstvím, na největším světovém jevišti, potvrdil svůj status globální sportovní superhvězdy. I když jméno Jiřího Procházky znají fanoušci v každé zapadlé vesnici, osobitý bijec absolutně postrádá hvězdné manýry a žije takřka asketickým životem.

Nejlepší český MMA bojovník už je zpátky doma. Pokud jste čekali, že pojede slavit své vítězství na luxusní dovolenou nebo rozjede třídenní party, jste na velkém omylu. Rychlý odpočinek po dlouhém letu a zpět do práce. Motto bývalého šampiona je co nejrychlejší návrat na trůn, a tomu je podřízeno vše.

„Jsme na vesnici, v Hostěradicích. Rád se vracím do míst, ze kterých jsem vzešel. Abych věděl, odkud a kam jdu a proč to chci. Abych si to připomínal stále dokola a byl za to vděčný. Pokora je u toho esenciální,“ nepřekvapil Procházka svým vysvětlením, proč spěchal z Las Vegas do malé vísky u Brna. Jeho mentální nastavení je stejně unikátní jako jeho bojový styl, o čemž svědčí slova, která věnoval serveru CNN Prima News.


„Už nějakou dobu zpět jsme si s celým týmem určili cestu, kterou chceme jít. A co chceme předávat lidem. Je to něco, čemu jsem se zavázal a co beru jako své poslání. Chci žít dobrý život. Každý jsme svým příkladem těm druhým,“ řekl muž, jehož oslava se skládá z běžné svačiny. „Maximálně si skočím do Jednoty koupit vlašák a nějaké rohlíky. Zkrátka trochu zavzpomínat na staré časy,“ usmíval se. 

Předávat pozitivní poselství a být vzorem je samozřejmě chvályhodné a Procházka se svým věhlasem dávno posunul za hranice České republiky. Po zisku titulu v japonské organizaci Rizin se během pouhých pěti zápasů vyprofiloval v jednoho z nejzajímavějších bojovníků UFC. Šéf nejlepší světové ligy si velmi dobře uvědomuje Jiřího potenciál. Procházka je extrémně zajímavý a pokud bude v kleci dál předvádět podobnou show jako v neděli ráno, může se snadno stát největší neamerickou hvězdou organizace.


„Procházka s Rakičem měli v kapse zápas večera, ale pak přišlo to šílenství o BMF titul. Ale zpátky k Procházkovi. On i Rakič k tomu přistoupili jako k válce. Rakič měl první kolo, ale pak to Procházka otočil a diváci v hale se mohli zbláznit. Neskutečný zápas! Jsem šťastný, že Procházka vyhrál, protože je to neskutečný zvíře. Kolik toho inkasoval a stejně šel dál. Prostě přišel vyhrát,“ chválil po posledním zápase českého bijce šéf UFC Dana White.

Zdroj: CNN Prima News, UFC tisková konference


Další články