Sleduj nás

Jiří Procházka: Desáté místo v anketě Sportovec roku? Český divák zatím neobjevil, co jsou smíšená bojová umění

Jiří Procházka: Desáté místo v anketě Sportovec roku? Český divák zatím neobjevil, co jsou smíšená bojová umění
Ještě před několika lety bylo proniknutí jakéhokoliv zástupce MMA komunity do tak prestižní a zkostnatělé ankety Sportovec roku absolutně nemyslitelné.


Na předních příčkách se pravidelně usazovali zástupci tradičních sportů, mezi které se mohl dostat možná tak olympijský medailista v některém z moderních odvětví.

Z tohoto pohledu je desáté místo Jiřího Procházky úspěch, ale i tak převládá pocit, že jej šampionský opasek UFC měl vystřelit minimálně do první trojky.

Jiri Prochazka uz je v Las Vegas a pripravuje se na odvetu v UFC Jiří Procházka

Anketa Sportovec roku 2022: výsledky


První místo za letošní rok získala olympijská vítězka z Pekingu Ester Ledecká. Kromě zlata ze snowboardu se dokázala zimní dáma prosazovat i v lyžařském sjezdu, kde zvítězila v jednom ze závodů Světového poháru.

Druhé skončily tenistky Krejčíková a Siniaková, které v deblu ovládly tři ze čtyř grandslamů. Na bronzovém stupínku se umístil David Pastrňák, který kromě konstantně výborných výkonů v NHL přivedl český národní tým k medaili na MS a ovládl zde střeleckou tabulku.


Úžasné sportovní výkony předvedl i zbytek finálové desítky, ale i tak v nás převládá pocit, že nikdo nedokázal prorazit mezi globálně uznávané sportovní hvězdy výrazněji než právě Český Samuraj.

Jiří navíc získal opasek v doslova epické bitvě, která již dostala ocenění World MMA Awards za zápas roku!

„Velice si toho vážím, je to čest, že jsem mohl získat ocenění, být v top desítce sportovců České republiky, s tím, že zastupuji MMA. Chci tento sport ukazovat lidem v té největší kráse. Protože boj tu s námi vždy byl a je to věc, kterou je nutno vnímat,“ shrnul Jiří Procházka své desáté místo. Zároveň prozradil, koho má na první příčce on.


„Pro mě je to Lukáš Krpálek, protože dle mého předvádí konstantně úžasný výkony. Je to člověk, kterého respektuji a svým způsobem k němu i vzhlížím,“ vysekl poklonu parťákovi z tatami a dlouholetému reprezentantovi v Judu.


Další články