Sleduj nás

Jiří Procházka bude pro Pereiru hodně snadný soupeř, myslí si přemožitel Macha Muradova

Jiří Procházka bude pro Pereiru hodně snadný soupeř, myslí si přemožitel Macha MuradovaFOTO: UFC

Rozjetý UFC bojovník Caio Borralho věří, že se Jiří Procházka složí pod mocnými údery Alexe Pereiry.

Na oficiální potvrzení se sice stále čeká, ale už teď je vesměs všem jisté, že si to o uvolněný titul divize polotěžké váhy rozdají Alex Pereira s Jiřím Procházkou. Tento stylově velice atraktivní fight má ovšem jeden háček, doposud málo zápasníků – ať už aktivních nebo neaktivních – projevilo víru v českého samuraje. Nejinak tomu je u rozjetého brazilského esa Caia Borralha.

„Řeknu vám to asi takhle. Alex Pereira je přirozená polotěžká váha (93 kg), která se dlouhá léta mordovala, aby shodila do střední váhy (84 kg). Teď konečně nebude muset hubnout a já vám garantuji, že to bude pořádně znát,“ pronesl muž, který se aktuálně nese na vlně třinácti výher v řadě, mezi nimiž se nachází i skalp uzbecko-českého bojovníka Makhmuda Muradova.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Teď, když jsme vymýtili pochybnosti o tom, zdali Pereira do polotěžké váhy zapadne, se konečně můžeme přesunout k důvodům, proč zde bude dominovat. První zásadní důvod je, že se v jeho nové divizi nachází minimum, ale naprosté minimum opravdu kvalitních zemařů, kteří by ho mohli potrápit, a zadruhé je Alex bývalý šampion Glory, kde čelil těm nejlepším postojářům z celého světa. A to je obrovská zkušenost a obrovská výhoda,“ pravil Borralho.

„Myslím si, že Jiří Procházka, který bojuje s rukama od brady, bude pro Alexe snadný soupeř. Tahle váhová kategorie už kolikrát bývá o jedné ráně a Alex jakožto levák, který bojuje v obráceném gardu, si ten jeden úder přesně na bradu najde. Abych byl upřímný, na tohle bych si klidně vsadil. Nejen na to, že Alex porazí Jirku, ale i Jamahala Hilla. Jediný, s kým by podle mě mohl mít problém, je Magomed Ankalaev,“ shrnul Borralho svou analýzu v rozhovoru pro LowKick MMA.


Predikce Daniela Cormiera

Nedávno svou předpověď k bitvě Procházky s Pereirou vyřkl i bývalý šampion dvou hmotnostních divizí a nynější UFC komentátor Daniel Cormier. Jelikož jsme o tom už psali, nabídneme si jen krátké porovnání jeho názoru s Borralhem.

„Všichni zápasníci by měli být na pozoru, protože se Alex vůbec nedá podcenit. Ten člověk má vysoké sebevědomí, skvělý postoj a hodně tvrdé údery. Zejména jeho přední ruka vypíná pojistky, což je v našem sportu obrovská výhoda,“ uváděl Cormier ve svém pravidelném podcastu DC & RC Show.

„Alex má hodně rychlé a tvrdé údery. Jeho přední ruka vypíná a Jirka, jak jsme moc dobře viděli, bývá hodně otevřený. Ten jab ho může trefit a bude konec… Samozřejmě je to papírově poměrně vyrovnaná bitva, ale sám se přikláním spíše na stranu Pereiry, který v tom postoji dokázal třikrát porazit Adesanyu a Adesanya je dle mého nejlepší postojář široko daleko,“ vyhodnotil Cormier.


Zdroj: LowKick MMA, DC & RC Show


Další články