Sleduj nás

Jiří „Denisa“ Procházka už patří UFC! Zajímá se o titul a chce přepisovat historii

Jiří „Denisa“ Procházka už patří UFC! Zajímá se o titul a chce přepisovat historii

Další mimořádná chvíle pro české MMA je zde. Aktuální jednička domácí scény, která se nedávno vybojovala ze své smlouvy v japonském Rizinu, se upsala slavnému UFC.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

„Věřím tomu, že zvládnu získat titul!“ prohlásil Denisa sebevědomě chvíli po uveřejnění výjimečné události. Stává se totiž teprve třetím čistě českým mužským zápasníkem, jehož bohaté schopnosti přilákaly zájem elitní společnosti.

To, že budeme výrok znát tak brzy, se prakticky vůbec nečekalo. Jiří Procházka se po odchodu z Rizinu nacházel ve „výpovědní lhůtě“ a podmínky smlouvy mu nařizovaly nejprve jednat s Bellatorem. Právě zde působí šampion dvou divizí Ryan Bader, který ještě nedávno Jirkovi nabídl, že mohou bojovat o jeho titul polotěžké váhy pod taktovkou neméně prestižní americké organizace.


Vzhledem k tomu, že se Procházka nečekaně rychle upsal UFC, se dá předpokládat, že tužby českého šampiona přejít na to největší bojiště byly silnější, a tak návrhy Bellatoru musel odmítnout.

Těžká zkouška hned na úvod

Většina nových přírůstků se v UFC střetává s níže postavenými zápasníky v žebříčku. V případě Jirky se ovšem hned na úvod můžeme těšit na velice zkušené jméno, a to rovnou z nejlepší desítky světového pořadí!


„Není nikdo konkrétní, s kým bych se chtěl utkat. Soupeři, s nimiž teď jednáme, jsou z top desítky nebo i top pětky v mé váze. Jedná se opravdu o ty nejlepší zápasníky světa,“ odpověděl Procházka pro iSport.cz, kde už teď překypoval nadšením. „Každý zápas bude naprosto rozhodující, a proto se těším.“

Jirkovi dle serveru fightmatrix.com v žebříčku polotěžké váhy aktuálně patří krásné třinácté místo. Budeme-li se držet této informace, pak možní soupeři pro něho jsou Volkan Oezdemir (17-4) a Anthony Smith (33-14), zbylá jména mají domluvený zápas nebo jako v případě Thiaga Santose jsou zraněná.

Jelikož se vskutku jedná o krátký list dostupných bojovníků, nahlédli jsme ještě do žebříčku nejlepší desítky čistě podle hodnocení UFC. Zde by nám k výše zmíněné dvojce přibyli ještě Aleksandar Rakic (12-2) a Glover Teixeira (30-7).Další články