Sleduj nás

Jestli Wilder vstoupí do čtvrtého zápasu s Furym, už mu půjde o život, cítí Tysonův otec

Jestli Wilder vstoupí do čtvrtého zápasu s Furym, už mu půjde o život, cítí Tysonův otecFoto: Top Rank

Odvaha, nebo pošetilost? Někteří lidé se z předchozích nezdarů stále ne a ne poučit, a to je dle Tysonova otce stejný případ i u Deontaye Wildera.

Bronzový Bombardér je zpátky a jako divoká kočka vyčkává na svou kořist. V první řadě jí už za pár dní bude Joseph Parker, ale pokud jej přemůže, nastane chvíle na velké rozhodování. Ve hře je buďto dost odkládaný střet s Antonym Joshuou (za předpokladu, že porazí Ottu Wallina), nebo „sranda zápas“ s Francisem Ngannou, anebo neuvěřitelný čtvrtý zápas s Tysonem Furym.

Na papíře se jedná o velice atraktivní možnosti, ale minimálně jedna z nich nedává dle Tysonova otce Johna Furyho příliš velký smysl. Deontay Wilder v ní totiž bude riskovat již své zdraví. A to doslova.


„Pokud tohle Wilder skutečně udělá, že se dobrovolně rozhodne jít do čtvrtého zápasu s mým synem Tysonem, tak ho nemohu nazvat jinak než hlupákem… Omlouvám se ti, Deontayi, ale jsi hlupák, pokud do toho půjdeš znova. Poprvé jsme ti dali školu boxu, podruhé jsme ti udělali díru do hlavy a potřetí jsme tě nechali na zemi bezvládně ležet. Víš, co by bylo počtvrté?“ dotazoval se John Fury jako host ve studiu BT Sport.

„Tohle není vůbec dobrý nápad. Člověk, který si váží svého života a který má rád svoji rodinu, by takovouto blbost nikdy neudělal. Tyson Fury měl možná naposledy výpadek, ale Wildera přeboxuje kdykoliv a kdekoliv. Říkejte si, co chcete, ale jsou boxeři, na které zkrátka znáte recept. A já vím, že nad tou myšlenkou čtvrtého zápasu Wilder uvažuje. Proto by měl zvážit všechna pro a proti,“ zněl Johnův verdikt.


Jedná se o individuální názor a vesměs i takové doporučení, samotné rozhodnutí ovšem učiní až Deontay Wilder, který se v první řadě musí dostat přes Josepha Parkera. Pak bude mít volnou ruku se svobodně rozhodnout. Samozřejmě by preferoval duel s Joshuou, ale jeho realizace se už tolikrát nezdařila, že tomu pomalu nikdo nevěří. A v žebříčcích WBC, kde je Fury šampionem, má Bronzový Bombardér stále čestné místo.


Další články