Sleduj nás

Jestli vše půjde dobře, Khabib bude se St-Pierrem zápasit na konci roku

Jestli vše půjde dobře, Khabib bude se St-Pierrem zápasit na konci roku

Khabibův manažer Ali Abdelaziz odhalil, že vedle Dustina Poiriera, s nímž by se měl ruský Orel  utkat 7. září v Abú Dhabí, jsou v pokročilém stádiu i jednání ohledně zápasu s kanadskou legendou Georgesem St-Pierrem.

GSP sice nedávno pověsil rukavice na hřebík, přesto se nechal slyšet, že kdyby přišla nabídka, která by za to stála, tak by své plány přehodnotil. „Být vůbec tím prvním, kdo porazí doposud neporaženého šampiona? To je ta pravá výzva!“ vyhlížela osmatřicetiletá hvězda další zápis do dějin. Zdali se však vrátí, to přímo neuvedla. Doposud tu máme jenom indicie, že by tomu tak doopravdy být mohlo.


Jedno z takových polínek přihodil do ohně právě i Khabibův kontroverzní manažer Ali Abdelaziz, jenž dostal od svého svěřence za úkol vyjednat tři fighty. Kromě povinné obhajoby s Dustinem Poirierem uvedl ještě jméno Tonyho Fergusona a samozřejmě také Georgese St-Pierra. S posledním jmenovaným se měl dokonce Khabib utkat ihned po vypršení svého trestu, který dostal za šarvátku na UFC 229, jenže GSP místo toho, aby si na doposud neporaženého šampiona počkal, tak se rozhodl pověsit rukavice na hřebík. Vše odůvodnil slovy: „Jednání tu opravdu byla, ale celý rok se mi čekat nechtělo. Za tu dobu se toho může hodně stát a každý den, co se ten souboj bude odkládat, hraje Khabibovi do karet.“

GSP tím pochopitelně narážel na svůj věk. S vědomím toho, že už není nejmladší, by mohl spíše více ztratit, než získat. A tak to vše skončilo smutným, leč chrabrým loučením se světem bojové slávy, během něhož se připomenuly všechny St-Pierrovy hvězdné úspěchy.


Pravdou však zůstává, že je GSP velkým oblíbencem Khabiba, který se i napříč důchodovému statusu svého zápasnického vzoru rozhodl sáhnout ke kompromisu. „Ještě nikdy jsem to nikomu nenabídl, ale kvůli tobě, pokud se vrátíš, jsem ochoten jít o váhu výše.“

Tato slova zatím St-Pierra z důchodu přímo nevytáhla, ale minimálně ho namotivovala natolik, že se navrátil do každodenního pestrého tréninku, což potvrdil i jeho sparingový kolega Rory MacDonald. Už jenom tohle znamení by mohlo indikovat nějaké překvapení.


A jak už bylo avizováno, ještě tu máme manažera ruského Orla, který v rozhovoru s proslulým MMA novinářem Brettem Okamotem prozradil, že se brzy dočkáme nějakých „dobrých novinek“. Ty pochopitelně cílí na případný St-Pierrův návrat. „Jestli vše půjde podle plánu, tak si myslím, že by Khabib měl s Georgesem bojovat na konci roku,“ uvedl Abdelaziz.

Závěrem zbývá doplnit, že vyšší váhová kategorie určitě bude sedět více kanadské legendě, zatímco Khabib je především lehká váha. Počkejme si však nejdřív na vývoj událostí. První zastávka - UFC 242, Abú Dhabí a duel o právoplatného šampiona divize lehké váhy.


Další články