Sleduj nás

Jestli se Conor vrátí, pošlu ho zpátky do důchodu, upozornil Ferguson

Jestli se Conor vrátí, pošlu ho zpátky do důchodu, upozornil Ferguson

Poté, co Dana White naznačil, že se pro plánování dalšího boje o titul musí počítat také s „názorem“ Conora McGregora, vystoupil po Khabibovi druhý nejvýše postavený muž v žebříčku lehké váhy (tedy Tony Ferguson) a jasně nahlas řekl svůj názor.

Když se „El Cucuy“ vracel na scénu, celé bojové publikum si myslelo, že našel s šéfem UFC společnou řeč. Pravda byla však opakem, tato dvojice se nikdy moc nemusela a Ferguson to jenom sám potvrdil. „Dana White není člověk, kterého bych zrovna musel, ale jako každý fighter, i já jsem nucen s ním komunikovat,“ překvapoval. „My dva asi nikdy nebudeme přátelé. Nezáleží mi na tom, jestli mi přidělí boj o titul, pro mě je každý zápas už teď jako titulový. Nezapomínejte na to, že jsem stále o svůj pás (dočasného) šampiona nepřišel!“

Hlavě největší bojové organizace se začalo přezdívat „Strýček Fester“ (z Addamsovy rodiny). Většina fotomontáží jej vyobrazuje jako plešaté strašidlo chichotající se pokaždé, když vidí možnost domluvit velký zápas, na němž je nejlákavější až samotný výdělek. Ač se s podobnými názory snažíme neztotožňovat, nyní musíme dát MMA publiku za pravdu, White totiž opravdu touží po dalším money fightu, jenž by zahrnoval i Conora McGregora a jeho cestu zpátky na vrchol k titulu. Proto se ho neustále snaží přesvědčit k návratu.

„Důležité bude počkat na Conora. Co chce dělat a má chuť ještě bojovat o titul? Stále věřím, že se vrátí,“ upozornil šéf UFC, jehož slova odpovídala na otázku, zdali je jisté, že bude Ferguson příště bojovat o titul (s vítězem duelu Khabib vs. Poirier). „Poslouchejte, zatím není nic jisté. Nejsme domluveni na ničem, co bude po UFC 242 (7. září), ale uznávám, že si Ferguson šanci zaslouží a neměl bych ho stále opomíjet,“ snažil se přidat jednu k dobru.


Spousta bojovníků s dvanácti výhrami za sebou by toto čekání už vzdala. Jedním z příkladů nám je i sama Cris Cyborg, která kvůli špatnému chování ze strany UFC uvedla, že jakmile se vybojuje ze smlouvy (na níž ji zbývá už jen jeden platný zápas), pak z této společnosti odejde. Tony Ferguson se však ke své pozici staví úplně jinak. Boj o titul klidně oželí, pokud by se mohl utkat s Conorem.

„Ať už duel mezi Khabibem a Poirierem vyhraje kdokoliv, myslím si, že bych měl být dalším, kdo bude bojovat o titul. Jestli si ale UFC přeje, abych zápasil dřív, pak v tom nevidím problém, ale kývnu jen na money fight s Conorem McNuggetsem. On je jedním z posledních lidí na mém seznamu, kterým bych rád nakopal prdel. Jako zápasníka jsem ho obdivoval, jako člověk mimo tuto společnost je to ale blbec. Pokud se vrátí, jsem připraven se s ním střetnout a poslat ho zpátky do důchodu,“ pravil Ferguson čekajíc na verdikt od Dany Whitea, jak to s ním vlastně bude.Další články