Sleduj nás

Ještě nedávno byl ženou, ale teď zápasil v profi boxu jako muž a svému protivníkovi nedal šanci

Ještě nedávno byl ženou, ale teď zápasil v profi boxu jako muž a svému protivníkovi nedal šanci

Narodil se sice jako žena, ale uvnitř se již dlouho cítil býti spíše mužem, a tak jak postupně sílila láska k boxu, nebylo pomalu nad čím uvažovat a změna pohlaví se jevila jako nevyhnutelná.

Patricio “El Cacahuate” Manuel se narodil jako žena

Patricio “El Cacahuate” Manuel se v roce 2012 účastnil kvalifikačních bojů na olympiádu, ovšem tehdy ještě jako členka boxerského týmu. Její jméno bylo Patricia Manuela a už v té době vyzařovala mužské rysy spojené s její postavou či vnímáním okolního světa.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Nemohl jsem s tím již dál žít v tajnosti, a proto jsem se rozhodl podstoupit změnu pohlaví. Během této cesty jsem ztratil spoustu přátel, které jsem kdysi považoval za rodinu, nicméně ti praví mi zůstali,“ svěřil se veřejnosti čtyřiatřicetiletý zápasník.

Patricio “El Cacahuate” Manuel se dal na box


Manuel tedy v roce 2013 nastartoval zdlouhavý proces několika operací, které transformovaly jeho tělo do nynější podoby. Mnoho lidí by s profesionálními sporty přestalo, ale on ne, jeho to motivovalo ukázat světu, čeho je schopný.

Vše vyvrcholilo při boxerském klání s mexickým bojovníkem Hugem Aguilarovem, jenž tomu možná sám nemohl uvěřit, avšak před nabitou arénou ve městě Indio (Kalifornie) podlehl svému „předělanému“ sokovi jednoznačně na body.

„To, že jsem tu operaci podstoupil, bylo nejlepším rozhodnutím mého života. Díky tomu mohu opět volně dýchat a stále se držet svého snu. Doufám, že je můj příběh příkladem pro další sportovce, co se nachází v podobné situaci,“ dodal.Další články