Sleduj nás

Jen pro otrlé! Takto vypadá koleno Muhammada Mokaeva po boji: Klidně bych si ho nechal urvat!

Jen pro otrlé! Takto vypadá koleno Muhammada Mokaeva po boji: Klidně bych si ho nechal urvat!FOTO: UFC

Tohle byl rozhodně jeden z nejsilnějších momentů proběhnuvšího turnaje UFC 286. Muhammad Mokaev byl jedním z největších favoritů celé karty, ale dostal se do situace, kdy by se 99 % bojovníků vzdalo. 
 

Dvaadvacetiletý Angličan je ovšem z trochu jiného těsta než většina ostatních smrtelníků, a byl za to odměněn sladkým vítězstvím před domácím publikem.

Tři dominantní vítězství v UFC potvrdili Muhammadovu pověst ze světa amatérského MMA, kde se stal dvojnásobným světovým šampionem. Nyní jej na kartě turnaje UFC 286 čekal Jafel Filiho, který se do UFC dostal díky výhře v DWCS. Pro Brazilce se jednalo o premiéru v organizaci. 

Tíha okamžiku a tlak obrovského turnaje se projevil. Filiho působil dvě kola poměrně nevýrazným dojmem a Mokaev si pohodlně kráčel pro další vítězství. 

Rozhodující chvíle celého zápasu přišly v poslední pětiminutovce. Brit s dagestánskými kořeny se dostal svému soupeři do zad, ale ten se šikovně protočil a nasadil kneebar. Muhammadovo koleno se během chvilky dostalo do silně nepřirozené polohy, ve které byly ohroženy všechny vazy. 


Děsivý moment, trvající nekonečně dlouhou chvíli, skončil, když si chtěl Filiho nohu lépe přechytit, ale Mokaev toho využil a vytáhl ji.

Po návratu do postoje bylo jasné, že koleno mladého bojovníka rozhodně není v pořádku. Tomu to ovšem nezabránilo v tom, aby se znovu dostal svému soupeři na záda a minutu před koncem jej ukončil škrcením. 

Udržel tak svoji neporazitelnost, ale na tiskové konferenci prozradil, že premiérová porážka byla blízko. 


„V koleni mi asi třikrát nebo čtyřikrát zapraskalo a já jen čekal, jestli se úplně rozlomí. Myslel jsem si, že už je to opravdu tady. Já bych si ho ale klidně nechal urvat! Teď bude měsíc Ramadán a já nemůžu odpočívat a s pocitem, že jsem to odklepal. To bych celou dobu neusnul,“ popsal krizový moment, který druhý den doplnil fotkami na svých sociálních sítích, kde je již noha nateklá do obřích rozměrů.


Další články