Sleduj nás

Jen počkej, ty vypasenče, opřel se Usyk do Furyho. Už se těší, až zlomí jeho neporazitelnost

Jen počkej, ty vypasenče, opřel se Usyk do Furyho. Už se těší, až zlomí jeho neporazitelnostFOTO: Shutterstock

Oleksandr Usyk se očividně dostal do dobré nálady a před avizovanou bitvou s Tysonem Furym si hodně věří. Dokonce se i podělil o recept, jaký bude na úspěšného krále těžké váhy WBC platit. 

Gypsy King je aktuálně papírově nejsilnějším boxerem těžké váhy planety. Rád by sjednotil všechny prestižní pásy, které kromě něho drží ještě Oleksandr Usyk. Je tedy zjevné, že se tato dvojka musí utkat, aby svět mohl poznat jednoho nesporného šampiona. 

O tomto duelu se už dlouhou, dlouhou dobu mluví, ale doposud jsme se nedočkali žádného oficiálního potvrzení. Vypadá to, že ani ten duben v Saúdské Arábii se nestihne. A možná i proto si Usyk otevřel pusu a svého britského soka se pokusil popohnat.


„Tak co dělá naše prasátko, už se napapalo a vyspinkalo? Myslím si, že je na čase, aby se ledy konečně prolomily. Tysone, ty vypasenče, připrav se, jdu si pro tvůj pás. Už ho vidím ve své moci, je to jen otázka času,“ rýpnul si Usyk v exkluzivní výpovědi pro kanál The Overlap. 

Jaký recept má na Furyho platit? 

Touto otázkou se již zabývaly desítky soupeřů, žádný z nich na ni však nenašel odpověď. Nejblíže k tomu měl Deontay Wilder, jehož rány ovšem nedokázaly protivníka udržet na zemi. Oleksandr Usyk, který takovou KO sílu nemá, však zkusí jinou metodu. 


„Já kolem něho budu tancovat a budu ho mlátit do toho tlustého břicha. A věřte mi, když vám říkám, že mu ty údery nebudou chutnat. Je to prakticky jen otázka času, než začne zmatkovat, otevírat se, měnit taktiku atd. Očekávám, že začne panikařit,“ tuší ukrajinský šampion, v jehož moci jsou pásy federací IBO, IBF, WBA a WBO.

Aby Usyk svá slova mohl naplnit, je potřeba jediné – uzavřít smlouvu. Promotéři obou týmů již několikrát řekli, že jsou ke vzájemné dohodě blízko, ale jaksi se zatím nepodařilo udělat ten finální krok, jenž by jejich tvrzení potvrdil a završil. Snad se tedy v dohledné době konečně něco změní. 


Další články