Sleduj nás

Je to tady! Khabib podepsal smlouvu na největší zápas celé historie UFC

Je to tady! Khabib podepsal smlouvu na největší zápas celé historie UFC

Doba se naplnila a Den D zná již datum i místo svého konání. Doposud neomylný ruský šampion Khabib Nurmagomedov (28-0) se v rámci historicky největší bitvy střetne s Tonym Fergusonem (25-3).

„A je to tady! Šampion podepsal smlouvu k zápasu s Tonym Fergusonem. Tenhle chlápek si celou dobu říkal o nakládačku a teď si ji zasloužil. 18. dubna Orel opět přistane v Brooklynu,“ napsal na svém twitteru Ali Abdelaziz, Khabibův manažer.  

V UFC se vůbec poprvé proti sobě střetnou dva zápasníci, kteří mají v rámci této organizace dvanáct výher za sebou. Něco takového se ještě nikdy předtím nestalo. Doposud si většina bojovníků, která se k tomuto skóre blížila, vysloužila titulovou šanci, takže se jejich skóre změnilo. V případě „The Eagla“ s „El Cucuyem“, dvou papírově nejlepších zápasníků lehké váhy, to ale byla zranění, která jejich mistrovské bitvy oddalovala.


MMA komunita se dlouhou dobu ptá, zdali se zde najde někdo, kdo zastaví Khabibův snadný průlet divizí, a s odpovědí se pokusil přijít trenér Tonyho Fergusona, jenž vysvětlil, proč je zrovna jeho svěřenec ten jedinečný.


„Tony je úplně jiný chlápek než většina ostatních borců v divizi. Tony se s vámi nebojí jít na zem, ba naopak se nechá povalit a bude na vás z té země útočit. Nikdo neumí na zemi hrozit submisemi jako on,“ svěřoval se Eddie Bravo, který vedle pokusů o zakončení nezapomněl vychválit ani Fergusonovy skvělé lokty. 

Podobné zbraně ovšem může vytáhnout i sám ruský Orel, jehož bezchybné skóre 28-0-0 a skalpy takových borců jako McGregor či Poirier jsou jistě důkazem jedinečné kvality, kterou disponuje.

„Tony má tu nevýhodu, že všichni jeho předchozí soupeři byli ryzí postojáři. Jestli si myslí, že i já s ním budu bojovat čistě v postoji, tak je na omylu. Já jsem ten, kdo ničí své soupeře. Ten, kdo je chytne, stáhne na zem, unaví a zakončí. Můj styl se s žádným z Tonyho soupeřů nedá srovnat,“ vysvětloval na kanálu ESPN Khabib.   Další články