Sleduj nás

Je to tady! Khabib podepsal smlouvu na největší zápas celé historie UFC

Je to tady! Khabib podepsal smlouvu na největší zápas celé historie UFC

Doba se naplnila a Den D zná již datum i místo svého konání. Doposud neomylný ruský šampion Khabib Nurmagomedov (28-0) se v rámci historicky největší bitvy střetne s Tonym Fergusonem (25-3).

„A je to tady! Šampion podepsal smlouvu k zápasu s Tonym Fergusonem. Tenhle chlápek si celou dobu říkal o nakládačku a teď si ji zasloužil. 18. dubna Orel opět přistane v Brooklynu,“ napsal na svém twitteru Ali Abdelaziz, Khabibův manažer.  

V UFC se vůbec poprvé proti sobě střetnou dva zápasníci, kteří mají v rámci této organizace dvanáct výher za sebou. Něco takového se ještě nikdy předtím nestalo. Doposud si většina bojovníků, která se k tomuto skóre blížila, vysloužila titulovou šanci, takže se jejich skóre změnilo. V případě „The Eagla“ s „El Cucuyem“, dvou papírově nejlepších zápasníků lehké váhy, to ale byla zranění, která jejich mistrovské bitvy oddalovala.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

MMA komunita se dlouhou dobu ptá, zdali se zde najde někdo, kdo zastaví Khabibův snadný průlet divizí, a s odpovědí se pokusil přijít trenér Tonyho Fergusona, jenž vysvětlil, proč je zrovna jeho svěřenec ten jedinečný.


„Tony je úplně jiný chlápek než většina ostatních borců v divizi. Tony se s vámi nebojí jít na zem, ba naopak se nechá povalit a bude na vás z té země útočit. Nikdo neumí na zemi hrozit submisemi jako on,“ svěřoval se Eddie Bravo, který vedle pokusů o zakončení nezapomněl vychválit ani Fergusonovy skvělé lokty. 

Podobné zbraně ovšem může vytáhnout i sám ruský Orel, jehož bezchybné skóre 28-0-0 a skalpy takových borců jako McGregor či Poirier jsou jistě důkazem jedinečné kvality, kterou disponuje.

„Tony má tu nevýhodu, že všichni jeho předchozí soupeři byli ryzí postojáři. Jestli si myslí, že i já s ním budu bojovat čistě v postoji, tak je na omylu. Já jsem ten, kdo ničí své soupeře. Ten, kdo je chytne, stáhne na zem, unaví a zakončí. Můj styl se s žádným z Tonyho soupeřů nedá srovnat,“ vysvětloval na kanálu ESPN Khabib.   Další články