Sleduj nás

Je to oficiální! V jaké váze hodlá Conor McGregor působit?

Je to oficiální! V jaké váze hodlá Conor McGregor působit? FOTO: UFC

Dlouho se množily otázky, do jaké váhové kategorie Conor McGregor při svém návratu zamíří, teď je to už oficiální.

Notorious má ve své podstatě potvrzený zápas proti Michaelovi Chandlerovi, který prezentuje atraktivního soupeře, jenž v minulosti držel mistrovský opasek lehké váhy Bellatoru. Pro svou bitvu s McGregorem ovšem musí učinit výjimku, a to takovou, že opustí vody hmotnostní kategorie, na níž je zvyklý, a vydá se o stupínek výše, tedy do veltru. Právě sem totiž Conor McGregor míří.

Oba borci budou šéfovat nové sezoně The Ultimate Fightera a jak potvrdil novinář Ariel Helwani, na konci soutěže se proti sobě sami postaví v kleci pod taktovkou velterové váhy (77 kg).

Tato zpráva jen potvrzuje spekulace, jež k nám putovaly celý poslední rok. Conor v době své bojové absence příliš nabral na síle a do lehké váhy (70 kg) by už jen tak snadno neshodil. V budoucnu se to možná ještě změní, ale pohledem na jeho současnou figuru tomu příliš mnoho lidí asi nevěří.


Michael Chandler předvídá, jak bude jeho bitva s McGregorem probíhat

„Tak je to konečně oficiálně a musím říct, že se opravdu těším. Conor je můj vysněný soupeř opravdu hodně dlouhou dobu, jelikož jsem věděl, že právě my dva spolu můžeme předvést ten divácky nejatraktivnější zápas,“ začal Chandler svůj rozhovor pro ESPN MMA ještě poměrně zlehka.

Své emoce však stupňoval. „Tohle je ta nejvrcholnější úroveň MMA a já se nemohu dočkat, až Conorovi ukážu, že se nacházím nad ním. Podle mě to bude ještě rychlejší a jednoznačnější jak jeho odveta s Dustinem Poirierem. Vyhraju na KO, tady není o čem. A přijde to buďto v závěru prvního kola, anebo na začátku toho druhého,“ predikoval.

Varování od USADY

Aby se McGregor mohl vrátit do klece, potřebuje k tomu nejprve povolení od antidopingové agentury USADA. Její podmínka však zní, jako u každého jiného fightera mimochodem, že si Notorious v jejím rybníčku musí pobýt šest měsíců, než dostane zelenou.

„Pokud plánuje být pan McGregor pouhým trenérem nové série The Ultime Fightera, pak se do žádného testovacího pole zapojovat nemusí, trenéři pochopitelně mají z testování výjimku. Pokud chce ale tuto soutěž završit skutečným zápasem v kleci, pak je nutné, aby v našem testovacím poli strávil nejméně šest měsíců, během kterých nám předloží aspoň dva negativní vzorky,“ znělo v tiskové zprávě USADY.​


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články