Sleduj nás

Je to oficiální! Saul Alvarez přeskočí dvě váhové kategorie a vyzve Sergeye Kovaleva

Je to oficiální! Saul Alvarez přeskočí dvě váhové kategorie a vyzve Sergeye Kovaleva

Mexický vládce Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) se opět pokusí posunout hranice svých dovedností, když se už 2. listopadu postaví proti současnému králi polotěžké váhy WBO Sergeyovi Kovalevovi (34-3-1, 29 KO).

Alvarez je v moderním světě boxu považován za nejžhavější zboží na trhu, které toho má i napříč svému stále poměrně mladému věku ještě hodně před sebou.

Mexický bombardér má ve svém držení tituly ze super-velterové (70 kg), střední (72,5 kg) a super-střední (76 kg) váhové kategorie a nyní hodlá dobýt další milník. Ten představuje ruský „Krusher“ Sergey Kovalev, jenž působí primárně v polotěžké váze (79 kg).


„Je to oficiální!“ informoval Alvarez na svém twitteru. „Jsem šťastný, že mohu oznámit, že se přesunu o dvě váhové kategorie výše, abych čelil jednomu z nejsilnějších rivalů v divizi. 2. listopad bude dnem, kdy se podrobím jedné z největších zkoušek ve svém životě. Pojďme přepisovat historii!“ navnazoval své příznivce.


Kdyby Canelo uspěl, stal by se dvacátým boxerem (a čtvrtým Mexičanem), který kdy vyhrál mistrovské tituly ve čtyřech různých divizích. Kovalev však oproti němu měří o 10 cm více a má i větší dosah paží.

Hvězdný souboj se neuskuteční v září, jak má Alvarez normálně ve zvyku bojovat, nýbrž v listopadu, a to v Las Vegas. Duel bude přenášet streamingový gigant DAZN.



Další články