Sleduj nás

Je rozhodnuto! Lvice Amanda Nunes míří do velké trilogie utužit svůj odkaz

Je rozhodnuto! Lvice Amanda Nunes míří do velké trilogie utužit svůj odkazFOTO: UFC

Brazilská královna Amanda Nunes má oficiálně domluvený další zápas. Ten se uskuteční 10. června a půjde v něm skutečně o hodně.

Nepochybně si sami pamatujete, k čemu došlo 11. prosince roku 2021. Amanda Nunes byla přejedena všemi těmi výhrami, že se nechala unést na vlně slávy a podcenila tak svoji nadcházející soupeřku, jíž byla Julianna Pena. Ta toho využila a šampionku bantamové váhy zavedla do hodně hlubokých vod, kde ji ve druhém kole také utopila.

Odvetu diváci viděli o sedm měsíců později, kde jsme se dočkali plnohodnotné pětikolové bitvy, na kterou se Nunes tentokrát prvotřídně připravila a plánovaný reparát zvládla na jedničku s hvězdičkou. Ačkoliv svoji soupeřku neukončila před limitem, při bodovém verdiktu nebylo co řešit.


V každém případě to obě dámy mezi sebou nyní mají 1:1, což může znamenat jediné – na řadě je trilogie, která vše rozsekne. Organizace své plány odtajnila během pátečního ceremoniálu vážení s tím, že obě hladové bojovnice proti sobě pustí 10. června na turnaji UFC 289. 

Tento galavečer bude dost speciální i pro české fanoušky, neboť zde vystoupí královehradecký „Hrobník“ David Dvořák. Ten se pokusí odčinit své dva předešlé neúspěchy, které shodně přišly po bodovém rozuzlení. Do cesty se Davidovi tentokrát postaví Američan Matt Schnell, jehož předchozí skóre také není zrovna oslnivé.Další články