Sleduj nás

Je na čase smeknout, neboť stojíme u zrodu MMA legendy, chválí bývalý šampion hvězdu bantamu

Je na čase smeknout, neboť stojíme u zrodu MMA legendy, chválí bývalý šampion hvězdu bantamuFOTO: UFC

Daniel Cormier je ohromen. Ještě nikdy v celé historii bantamové váhy neviděl dominantnějšího zápasníka.

Dlouhou dobu o status nejlepší bantamové váhy celé historie usiloval TJ Dillashaw, ale když se postavil do klece proti Aljamainu Sterlingovi (pravda, sice se zraněním), tak se nezmohl na nic a čelil jen dvě kola naprosté demolici, kterou utnul až rozhodčí.

Sterling chvíli předtím porazil i Petra Yana a nedávno trojlístek hvězdných jmen korunoval skalpem Henryho Cejuda. Postaral se tak o historický zápis, který mu už nikdo nevezme. Ještě nikdo v rámci bantamové divize svůj pás třikrát za sebou úspěšně neobhájil. On je první.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Myslím si, že je na čase, aby si všichni uvědomili, jaký skvost tu máme. Stojíme u zrodu něčeho mimořádného. Aljamain Sterling je tím nejvíce podceňovaným, a přitom nejvíce dominantním zápasníkem v celé historii bantamové váhy,“ dostal se ke slovu Daniel Cormier, který rozhodně nešetřil chválou.

„Opravdu je na čase, aby ho někteří přestali kritizovat, a naopak smekli před tím, co dokázal. Bavíme se o úspěších, které již nelze ignorovat. Dost možná tu máme nejlepšího zápasníka z bantamové divize všech dob. Já osobně si nejsem jistý, zdali jsem někdy viděl někoho tak dominantního a tak komplexního,“ vzdával bývalý šampion dvou hmotnostních kategorií v UFC Sterlingovi hold.


„Vím, že ta jedna výhra nad Yanem byla sporná, ale stále platí, že Aljo Yana porazil ve dvou případech. Na kontě má skalpy tří bývalých šampionů a velice dominantních zápasníků. Pro mě osobně byl TJ vždy legenda a Aljo ho smetl jak nic. Henry Cejudo taktéž legenda, která to má namířeno do Síně slávy UFC. A všichni tihle bojovníci podlehli Sterlingovi. Takže ano, to uznání si stoprocentně zaslouží,“ dodal Cormier na svém YouTube kanálu.


Další články