Sleduj nás

Jasný doping! UFC bojovník viní Khabiba s Makhachevem z podvádění. Přišel s nevyvratitelnými důkazy

Jasný doping! UFC bojovník viní Khabiba s Makhachevem z podvádění. Přišel s nevyvratitelnými důkazyFoto: UFC

Jak Khabib Nurmagomedov, tak ani jeho následovník Islam Makhachev údajně nedosáhli svých úspěchů čistě.

Někdy je těžké skousnout úspěch druhých a UFC veterán Bobby Green, který si prožil éru obou dagestánských šampionů, rozhodně spadá to této věčně nespokojené skupiny lidí.

Bobby, který je mimochodem posledním katem dříve slavného Tonyho Fergusona, je přesvědčený, že Khabib i Islam našli způsob, jak obelstít systém testování. Koneckonců jejich „nadlidské výkony“ tomu mají být jasným důkazem.  


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Řeknu to takhle. Islam a Khabib vždy podváděli. Jednak ani jeden z nich nepatří do lehké váhy, o čemž svědčí jejich neustálé a obtížné shazování, a jednak se pořád vymlouvají na víru, aby za nimi antidopingová kontrola nemohla,“ překvapil Green v Jaxxon Podcastu.

„Možná to ani nevíte, ale USADA není všemocná. Jo, po USA si vás najdou v pohodě, ale jsou místa, kam ani ona nemůže. Například Khabib a Islam pravidelně navštěvují mešity a trénují v posvátných místech, kam se nemůžete vydat. Prostě nemůžete,“ trval na svém.


„Několik měsíců si tam ti kluci pak mohou dělat vše, co se jim jenom zlíbí. A ano, dopují. Ty příběhy, co nám říkali už rodiče, když jsme byli ještě děti, jak Rusáci neustále dopují, jsou pravdivé. Jediný rozdíl je v tom, že my nazýváme věci pravým jménem, oni tomu říkají vitamíny,“ vysvětloval.

„V Rusku vše funguje jinak. Každý chce být velký a silný, na tom si postavili svoji pověst, takhle si vizualizují své bojovníky. Všichni do jednoho tam sypou,“ přišel Green s velice vážným obviněním.

Samozřejmě se toho může někdo chytit a Bobbyho slova pak předat dál, aniž by byla pravdivá. Nikdo v podstatě neví, kam až sahají pravomoce USADY, které vždy musíte hlásit, v jaké přibližné lokaci se budete nacházet. Také jste podmíněni nějakým minimálním počtem testů ročně.


Výjimku z testováni mají pouze ti, co se z něho odhlásí. V takovém případě ale přijdou o právo zápasit. Aby tento nárok získali zpátky, musí se do testování znovu přihlásit a pobýt si v něm šest měsíců, během kterých odevzdají minimálně dva negativní vzorky. Skvělým příkladem nám je Conor McGregor, který teď nedávno udělal totéž.


Další články