Sleduj nás

Jaroslav Jartim mění XFN za OKTAGON MMA: Už mě nebavilo, jak ze mě dělali vola a sraba!

Jaroslav Jartim mění XFN za OKTAGON MMA: Už mě nebavilo, jak ze mě dělali vola a sraba!

Další z přestupů na tuzemské MMA scéně opět přilil trochu oleje do ohně vzájemné nevraživosti mezi XFN a OKTAGONEM MMA. Jaroslav Jartim, bojovník se zkušenostmi z prestižní asijské organizace ONE Championship, se po třech zápasech rozhodl ukončit své angažmá v XFN.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Situace se neobešla bez slovní přestřelky. Petr Kareš k tomu v pátek večer vydal nevlídné prohlášení. „Jaroslav Jartim nepřijal naši nabídku na zápas v Brně s Miroslavem Štrbákem, ani Tomášem Fialou. Rozhodl se odejít z XFN. Podle informace, kterou nám zápasník sdělil, bude dále pokračovat v OKTAGON MMA. Jardovi děkujeme za spolupráci a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře,“ uvedl hlavní promotér největší československé bojové ligy. 


Toto jednání ze strany jindy zkušeného promotéra se zase nelíbilo Jartimovi, jenž reagoval prostřednictvím sociálních sítí. „Nerad řeším věci přes sociální sítě, ale rád bych tuhle záležitost uvedl na pravou míru. Díky takovému statusu totiž vypadám jako někdo, kdo se bojí. A já určitě nejsem jeden z těch zápasníků, kteří by před nějakou výzvou utíkali," sdělil zápasník, co se nebál přijímat zahraniční výzvy z ONE FC, které pak zrušil ve prospěch XFN. 

Kontr proti celé organizaci a zejména pak i Karešovi se jen stupňoval. „Určitě si vzpomínáš, kdy ti z ONE FC psali email, že si nepřejí, abych na akci vystoupil. Ano, dvakrát jsem tam tvrdě prohrál, ale stále se mnou počítali. Ty prohry mi mnoho daly. Rozhodl jsem se plně pro dráhu zápasníka. Přešel jsem do All Sports Academy, kde mě opět postavili na nohy a byl jsem připraven si v ONE FC napravit reputaci," zaznělo na Jartimově facebooku. 


Účastí na tuzemské scéně nakonec však ztratil možnost se k ONE FC vrátit. „Nakonec jsem se rozhodl nepodkopnout XFN při prvním velkém eventu. Pár dní po zápase se mnou ONE FC rozvázalo kontrakt. Ten kontrakt, o kterém by mohla většina českých zápasníků snít. Jsem veřejně označen za sraba, který utíká před zápasníky XFN. Přitom jsem tě poprosil o schůzku a řekl, že nejsem v XFN spokojen, že jsem si naši spolupráci představoval jinak a že mám zajímavou nabídku od organizace OKTAGON MMA," pokračoval. 

Podle něj je chyba čistě jenom v neochotném vyjednávání XFN. „Když jsem chtěl vše ještě probrat s celým vedením XFN, tak jsem ani nestál za odpověď a proč bych měl někde, kde jim nestojím za hodinu času, zůstávat? Děkuji za vše. Doufám, že se vám podaří i nadále rozvíjet československé MMA a třeba se naše cesty ještě někdy v budoucnu sejdou. S Tomášem Fialou i Miroslavem Štrbákem jsem připraven v Oktagonu kdykoliv nastoupit," uzavřel Jartim na svém facebooku. 


Potvrdila se tak známá věc, že loučení s odcházejícími bojovníky není silná stránka organizace XFN.


Další články