Sleduj nás

Jamahal Hill: Zrušený duel s Procházkou mě opravdu mrzí, protože bych ho bil jako žito

Jamahal Hill: Zrušený duel s Procházkou mě opravdu mrzí, protože bych ho bil jako žitoFoto: UFC

Jiřího Procházku potkalo štěstí v neštěstí. Zabojuje o titul a nemusí přitom čelit ďáblovi Jamahalu Hillovi.

Dvaatřicetiletý Američan si letos v srpnu přetrhnul achilovku, a tak možná celý jeden rok zůstane mimo hru. V důsledku této smolné události se rozhodl uvolnit svůj mistrovský titul a na chvíli se zdálo, že polevilo jak jeho ego, tak i jeho trashtalk.

Netrvalo to dlouho a Hill, jak jsme ho znali z dřívějška, je zpátky. A opět má tu svoji sebevědomou a rýpavou povahu, která kope do všech kolem sebe. Zejména pak Jiřího Procházky s Alexem Pereirou, kteří nyní v listopadu zabojují o jeho pás.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Zcela upřímně, kdyby se vše vyvinulo tak, jak mělo, tedy že bych se teď utkal s Procházkou, tak bych si s ním pohrál jako kočka s myší a ani by to nebyl nějaký kompetentní fight. Nakopal bych mu zadek a bil bych ho od nevidím do nevidím. Protože jsem se ale zranil, tak ten nášup musí počkat,“ svěřil se Hill Michaelovi Bispingovi v jeho Believe You Me podcastu.

„Jak Jirka, tak i Alex (Pereira) mají styl, který mi vyhovuje. S oběma bych si užil spoustu zábavy, která teď musí počkat. Na kdy? No, nedostal jsem žádný konkrétní termín, ale obecně se předpokládá, že má rekonvalescence potrvá šest až osm měsíců, takže bych mohl být zpátky v květnu,“ prozradil.


Procházka s Pereirou se střetnou 11. listopadu na turnaji UFC 295 v New Yorku. Jamahal Hill se nechal slyšet, že rovněž bude osobně přítomen v hale, aby se pak dlouze podíval vítězi do očí a připomněl mu, kdo je v divizi do devadesáti tří kilogramů skutečným šampionem.

UFC má v záloze nicméně ještě jeden plán. Před Procházkou, tedy tento říjen v Abú Dhabí, bude bojovat Johnny Walker s Magomedem Ankalaevem. Novinář Aaron Bronsteter stihl odhalit, že by z této dvojice měl vzniknout nový vyzývatel. Tedy ten, který v příštím roce vyzve vítěze z bitvy Procházka vs. Pereira.


Další články