Sleduj nás

Jamahal Hill: Procházku řadím mezi čistý průměr. Není jediný aspekt boje, ve kterém by byl lepší než já

Jamahal Hill: Procházku řadím mezi čistý průměr. Není jediný aspekt boje, ve kterém by byl lepší než jáFOTO: UFC

Jiří Procházka spadá do bojového průměru a až se střetne s Jamahalem Hillem, tak bude padat žebříčkem, až se zastaví o jeho dno.

Oficiální UFC žebříčky čítají vždy patnáct nejlepších jmen z dané divize, přičemž v polotěžké váze vysedával na vrcholu poměrně ještě nedávno český samuraj Jiří Procházka, než byl nucen vlivem svého zranění mistrovský titul uvolnit.

Nově se k žezlu z divize do 93 kilogramů dostal Američan Jamahal Hill, který je v popředí divácké pozornosti nejen díky svým bojovým schopnostem, ale také především díky své prořízlé puse. Jen za poslední dva týden si minimálně dvakrát vzal do úst Jiřího Procházku a vzkázal mu, že s ním zamete pod koberec. A ve svém verbálním náletu neustále pokračuje.


„Já jsem jediným králem polotěžké váhy a byl jsem jím už v době, co jsem ten titul ještě neměl. Jiří Procházka nebyl šampion, nemá na to dostatečné kvality… To nicméně věděl i on sám, což je důvod, proč uvolnil svůj titul. Nevěřil ve své dovednosti, a tak uvolnil žezlo právoplatnému vládci,“ chválil se Hill v MMA Junkie radiu.

„Kdybych já se zranil, nikdy bych mistrovský opasek neuvolnil. Ne za těchto okolností. Jirka ale nevěřil sám v sebe, ve své zkušenosti a musel se s titulem rozloučit… Teď není o čem, pás je u svého právoplatného majitele a pokud Jirka chce, může si pro něj dojít. Jak jsem řekl, snil jsem o tom, že se s ním utkám, ale ať počítá s tím, že ho pošlu v žebříčku hluboko dolů,“ pověděl.


„Neexistuje jediný MMA aspekt, ve kterém by byl Jirka lepší, než jsem já. Je to atraktivní bojovník, to nepopírám, ale podle má spíše více štěstí jak rozumu. Až ho porazím, odhalím vám všechny jeho slabiny a všem ukážu, jaký rozdíl mezi námi dvěma doopravdy je,“ věří si Hill.

Bohužel si na souboj mezi oběma borci budeme muset ještě několik měsíců počkat a kdo ví, zdali Jamahal mezitím nesáhne po nějaké náhradní volbě. Jirkovi totiž vytyčil podmínku, že se musí vrátit nejpozději v srpnu, a pokud to nesplní (což prý nesplní), tak dá přednost jinému vyzývateli. 


Další články