Sleduj nás

Smůla, strašpytle Procházko, už tě nechci, oznámil šampion Hill a vybral si jiného soupeře

Smůla, strašpytle Procházko, už tě nechci, oznámil šampion Hill a vybral si jiného soupeřeFOTO: UFC

Jelikož se Jirka nezvládne uzdravit do konce srpna, rozhodl se šampion Jamahal Hill předat titulovou šanci někomu jinému.

Podmínka zněla jasně. Pokud se chce Jiří Procházka zapojit do další titulové bitvy, musí prokázat bojeschopnost nejpozději do konce léta. Hovořilo se zejména o termínu 19. srpna, kdy se v Bostonu bude konat turnaj UFC 292.

Šampion divize polotěžké váhy Jamahal Hill pro server MMA Junkie přiznal, že si UFC přeje, aby na tomto turnaji vystoupil. Taktéž naznačil, že si má Procházka pospíšit, chce-li svou titulovou šanci dostat. V opačném případě ji prý předá někomu jinému.


Jiří Procházka šampionovu zprávu přijal, ale bohužel jej při odpovědi zklamal. „S UFC se už bavíme o návratu, ale narovinu říkám, že je pro mě srpen ještě příliš brzy,“ prozradil český samuraj ve Fair Play Thinker podcastu.

„Opakuji se sice, ale nechci do té klece přijít pouze zdravý, nýbrž také lepší. Chci tam jít jako člověk, který se posunul na vyšší úroveň. Být opět o krok dál ve svém bojovém stylu, kariéře i nastavení mysli, prostě ve všem,“ konstatoval.


Procházka se bojí, na řadu jde Pereira

Nebyl by to Jamahal Hill, aby si tuto zprávu nepřeložil do svého jazyka. Z Jiřího potvrzení pochopil, že má strach, a tak svou šanci přenechává druhému bojovníkovi v pořadí. Tím v této chvíli je nový přírůstek divize polotěžké váhy Alex Pereira.

„Podle očekávání se Jiříček pokakal, takže smůla, teď se jeho místo přepouští druhému v pořadí. Alexi, jsi na řadě. Slyšel jsem, že sháníš název těch léků na spaní, co ti posledně předepsal Israel Adesanya. Dovol mi, abych ti jej připomněl,“ pronesl Hill v MMA Junkie radiu.

Je to trochu paradox, protože ještě před pár dny šampion říkal, že si Pereira musí v polotěžké váze na konto připsat aspoň jednu výhru, aby ho mohl považovat za regulérního vyzývatele. Situace se tedy asi trochu pozměnila.


„Nechci vysedávat dlouhou dobu mimo hru. Člověk trénuje, připravuje se a rád by toho využil nějakým zápasem. I ten srpen je pro mě daleko, ale termín 19. srpna se mi kvůli Bostonu velice zamlouvá,“ dodal Hill, který doufá, že těmito slovy vytvoří tlak na Jiřího Procházku, aby svůj návrat ze zranění trošičku urychlil.


Další články