Sleduj nás

Jak vidí Tyson Fury odvetu svého britského kolegy Anthonyho Joshuy s Andym Ruizem?

Jak vidí Tyson Fury odvetu svého britského kolegy Anthonyho Joshuy s Andym Ruizem?
Do odvety mezi Anthonym Joshuou a Andym Ruizem nás dělí už jenom týden, což znamená, že atmosféra před dost možná největší boxerskou událostí roku začíná pořádně eskalovat. Svůj úhel pohledu neváhal přidat ani Tyson Fury.

Obří hromotluk původem z Manchesteru věří, že základem k úspěchu nejsou krásně vyrýsované svaly ani poctivá strava. Úspěch se rodí především v hlavě a tam by měl jeho britský kolega začít. Při svém prvním zápase v New Yorku naprosto mentálně odpadl.

„Koukněte se na to. Anthony Joshua se snažil dělat úplně všechno správně. Měl poctivý dvanáctitýdenní přípravný kemp, nevynechal byť jen jediný cvik v tělocvičně, dostal tu nejlepší dietu od nejlepších specialistů, ale pak se objevil jeden tlustý týpek (Andy Ruiz) a stejně ho porazil,“ pravil Fury. „To malé prase stihlo vyvraždit každičký donut a tacos v celé Kalifornii, kývlo na nabídku zápasu jen tři týdny před jeho zahájením a stejně vyhrálo. Jak si tohle vysvětlíte? Tohle vám žádný vědec ani žádný přístroj nemůže vysvětlit, protože box je stále sportem jeden na jednoho a úspěch se rodí především v hlavě,“ odůvodňoval.

Když tedy přišla otázka na to, jak si Fury myslí, že duel dopadne, nemusel dlouho váhat. „Myslím si, že průběh bude dost podobný tomu, co jsme viděli v prvním zápase. Oba dva shodili pár kilo, měli více času na přípravu a změnili pár věcí, ale co cítím, tak Andy bude mít navrch, protože Joshuu už jednou porazil… knokautoval… a to mu dává strašně velkou psychickou výhodu. Ať už Anthonyho trápil jakýkoliv problém, ať už se vymlouval na cokoliv, tak do toho zápasu vstoupí mentálně poražen, jelikož moc dobře ví, že byl Andym knokautován a rozhodně se nejednalo o nějaký šťastný úder,“ vysvětloval Gypsy King podporujíc tak svou myšlenku, že úspěch se z 95 % rodí v hlavě.

Další články